Zviedrijas apdrošināšanas tirgus līderis uzsāk darbību Latvijā un prognozē apdrošināšanas tirgus dubultošanos

Šodien, 19. februārī Zviedrijas lielākā nedzīvības apdrošināšanas kompānija Länsförsäkringar sākusi darbību Latvijā ar nosaukumu Nordicia apdrošināšana. Uzskatot, ka Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgum ir liels attīstības potenciāls un tuvāko astoņu gadu laikā tas varētu pat dubultoties, Nordicia Apdrošināšana ir izvirzījusi mērķi kļūt par kompāniju ar augstāko klientu apmierinātības novērtējumu Latvijas apdrošinātāju vidū.

„Klientiem piedāvāsim tādu apkalpošanas līmeni, kas jau ilgus gadus ir standarts Zviedrijas iedzīvotājiem, taču pagaidām nav tik izplatīts Latvijā,” stāsta Nordicia Apdrošināšana vadītājs Aivars Vilnītis. „Ar partneriem mēs runāsim nevis apdrošinātāju, bet gan klientu valodā saskaņā ar kompānijas pamatprincipiem: mūsdienīgumu, godīgumu un vienkāršību.”

Klienti saņems vislabāko servisu, uzsvēra A.Vilnītis, sakot, ka „produktu iegādes process būs vienkāršāks kā jebkad agrāk Latvijā”. Jau šobrīd kompānijas piedāvātos produktus var ērti iegādāties internetā, kā arī iesniegt atlīdzības pieteikumu 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā. Šobrīd Nordicia Apdrošināšana piedāvā privātīpašuma apdrošināšanu, bet jau 2008. gada otrā ceturkšņa beigās klienti varēs iegādāties OCTA un KASKO polises.

Länsförsäkringar International prezidente Gunilla Svensone (Gunilla Svensson) stāstot par uzņēmuma attīstības iemesliem Latvijā skaidroja, ka Latvijas apdrošināšanas tirgus, pieaugot par vidēji 11% gadā, jau pēc 8 gadiem būs dubultojies. Savukārt analizējot tieši nedzīvības apdrošināšanas tirgu, G. Svensone secina, ka tā pieauguma potenciāls ir vismaz 24%. Šādu secinājumus ļauj izdarīt nedzīvības apdrošināšanas tirgus un iekšzemes kopprodukta (IKP) attiecību salīdzinājums Zviedrijā un Latvijā. Nedzīvības apdrošināšanas IKP uz vienu iedzīvotāju šobrīd Zviedrijā gadā sastāda 21.41 Ls, bet Latvijā tikai 4.81 Ls  uz  vienu cilvēku.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?