Spītējot tirgus kritumam, BTA notur apdrošināšanas tirgus līdera pozīcijas

Pērn BTA bruto parakstītās prēmijas, pirms obligātajiem atskaitījumiem par OCTA polisēm, sasniedza 48,28 milj. latu un neto nopelnītās prēmijas – 53,83 milj. latu. Tāpat pērn tika izmaksāti 32,27 milj. latu apdrošināšanas atlīdzībās, kur neto piekritušās atlīdzības sasniedza 34,27 milj. latu. Līdz ar to 2009.gadā BTA atlīdzībās ir izmaksājusi vislielāko summu, salīdzinājumā ar citām apdrošināšanas sabiedrībām.

BTA ieņem pirmo vietu trīs lielākajos nedzīvības apdrošināšanas segmentos Latvijā – sauszemes transporta apdrošināšanā (KASKO), autovadītāja obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā (OCTA) un veselības apdrošināšanā. Kopumā pērn BTA strādāja ar peļņu, kas pirms nodokļu nomaksas sastādīja 4,03 milj. latu, savukārt neto peļņas apmērs bija 3,22 milj. latu – viens no labākajiem rādītajiem apdrošināšanas nozarē Latvijā.

Gints Dandzbergs, AAS „BTA” valdes priekšsēdētājs: „BTA savā darbībā par būtiskāko uzskata klientu vēlmju izpratni, kā arī cenšas paredzēt apdrošināšanas tirgus tendences. Pagājušajā gadā viens no galvenajiem klientu vadmotīviem bija līdzekļu taupīšana, cenu salīdzināšana un racionāli tēriņi. Līdz ar to, BTA arī mainīja savus pakalpojumus un to cenu veidošanu, lai apmierinātu pēc iespējas vairāk klientu vajadzību. Tieši tāpēc pārdoto polišu skaits ir krities tikai par 10,5%. Tas norāda, ka BTA piedāvātie apdrošināšanas pakalpojumi ir aktuāli un pieprasīti. Tomēr jāsaka, ka šogad apdrošinātāju darbības politika mainīsies. Lai gan pakalpojumu cenas nepieaugs, galvenais konkurences instruments būs to kvalitāte. Apdrošinātāji saviem klientiem piedāvās bezmaksas papildu pakalpojumus viņu iegādātajai apdrošināšanai un citas priekšrocības, lai piesaistītu un paturētu klientu. Tāpat būs svarīga arī pakalpojumu pieejamība. BTA aktīvi strādā pie šī jautājuma, saglabājot plašu filiāļu tīklu, kā arī piedāvājot savus pakalpojumus iegādāties un atlīdzības pieteikt attālināti – gan internetā, gan pa tālruni.”

2009.gadā nedzīvības apdrošināšanas tirgus piedzīvoja ievērojamu parakstīto apdrošināšanas prēmiju kritumu – 28%. Šajos apstākļos klienti aizvien vairāk novērtē apdrošinātāja uzticamību un finansiālo stabilitāti. Pagājušajā gadā BTA ir saglabājusi klientu paļāvību, kaut gan, sekojot kopējām tirgus tendencēm, arī piedzīvoja bruto prēmiju kritumu. Tomēr tas BTA tirgus daļu samazināja vien nedaudz – no 24% uz 23.2%.

Tāpat joprojām turpinās iepriekšējos gados pārdoto polišu apkalpošana un atlīdzību izmaksas. Lai arī absolūtos skaitļos izmaksāto atlīdzību summas samazinās, šis samazinājums ir mazāks nekā prēmiju kritums. Salīdzinājumā ar 2008.gadu izmaksāto atlīdzību apjoms nedzīvības apdrošināšanas tirgū 2009.gadā samazinājās par 12,9% un bija 155,6 milj. latu.
„Runājot par šo gadu, domāju, ka apdrošināšanas tirgus – kaut ne tik strauji, kā pērn, tomēr vēl turpinās kristies, kā rezultātā novērosim aizvien pieaugošu konkurenci starp apdrošinātajiem ar mērķi pārdalīt tirgu. Savukārt BTA 2010.gadā plāno saglabāt prēmiju apjomu tuvu iepriekšējā gada apjomam un stabilizēt izmaksu rādītājus,” uzsver G.Dandzbergs.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?