Šogad apdrošinās braucot uz Turciju, Grieķiju un Tunisiju

Šovasar Latvijas iedzīvotāji visbiežāk apdrošinās dodoties uz Turciju, Grieķiju un Tunisiju. Tās ir valstis, kuru ēdienkarte atšķiras no ikdienas uztura Latvijā, tādēļ ir cilvēki, kuriem var rasties akūtas kuņģa zarnu trakta saslimšanas.

Pēdējo gadu tendence liecina, ka arvien vairāk cilvēku, dodoties pat nelielos ārzemju ceļojumos, izvēlas iegādāties ārzemju braucienu apdrošināšanu. Tieši ārzemju ceļojumu apdrošināšanā šī gada pirmajā pusgadā bija novērojams visstraujākais pieaugums – 39.6%. 70% gadījumu apdrošināšanas atlīdzības tiek izmaksātas par medicīniskajiem pakalpojumiem, liecina RSK apdrošināšanas AS dati.

Atpūta Turcijā, Grieķijā un Tunisijā saistās arī ar niršanu, pēc kuras tipiska saslimšana ir akūts auss iekaisums. Tieši šāda veida akūtu saslimšanu gadījumos atpūtas ceļojumos pamatā tiek izmaksātas atlīdzības.

Otrs biežākais izmaksājamās atlīdzības veids ir bagāžas nozaudēšana, aizkavēšana vai sabojāšana, kas sastāda 10% no visām izmaksātajām atlīdzībām. Lai gan šī kategorija nesaistās ar lielu finansiālu risku, aizkavējies koferis ar ceļojumam paredzēto apģērbu var sabojāt atpūtas prieku un radīt papildus izdevumus.

Kā liecina RSK apdrošināšanas AS dati, šī gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada tādu pašu periodu, visstraujākais prēmiju pieaugums bija novērojams ārzemju braucienu apdrošināšanā – 39.6%. Parakstīto ceļojuma prēmiju apjoms Latvijā, salīdzinot 2003. un 2007. gadu dubultojies, pārsniedzot piecus miljonus latu. Arī RSK pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2003. gadu, parakstīto prēmiju apjoms pieaudzis par 50%.

„Ceļojumu laikā visievērojamākie finansiālie riski saistīti ar dažādiem izdevumiem par medicīnas pakalpojumiem, jo ārvalstīs medicīnas aprūpe ir dārgāka. Vienkārša pacienta iemaksa par ārsta vīzīti un konsultāciju, kas Latvijā, piemēram, ģimenes ārstiem ir 50 santīmi, dažās Eiropas valstīs var sasniegt pat 35 eiro. Tas atspoguļojas arī izmaksātajās apdrošināšanas atlīdzībās – pēc RSK datiem 70% ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību tiek izmaksātas tieši par medicīniskajiem pakalpojumiem. Piemēram, šogad tika izsniegta 780 eiro liela atlīdzība sievietei, kura ceļojuma laikā Austrijā braucot automašīnā zaudēja samaņu un bija nepieciešams izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību un nogādāt slimnīcā – šos izdevumus sedz apdrošināšana,” skaidro Ēriks Gailāns, RSK Apdrošināšanas AS valdes priekšsēdētājs.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?