Septembris apdrošināšanā iezīmējies ar satiksmes negadījumu skaita pieaugumu

Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) jaunākie dati, septembrī par 50% samazinājušies īpašumu apzagšanas gadījumi, bet sadursmēs ar citiem transportlīdzekļiem sasniegts līmenis, kas raksturīgs dziļām un sniegotām ziemām. To daļēji var skaidrot ar aktīvās atvaļinājumu sezonas beigām un skolas laika sākumu, kad būtiski palielinās satiksmes intensitāte. Tāpat septembrī, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, ievērojami pieaudzis darbā gūto traumu skaits.

Auto apdrošināšana

Salīdzinot ar vasaras mēnešos piedzīvoto negadījumu skaita kāpumu, septembrī par diviem procentpunktiem samazinājies to negadījumu skaits, kurus izraisījuši krītoši priekšmeti un uzbraukšana šķēršļiem. Kā liecina BALTA jaunākie dati, augsts negadījumu skaits toties ir vērojams sadursmēs ar citiem transportlīdzekļiem.

Šī gada septembrī notikušās sadursmes ar citiem transportlīdzekļiem ir līmenī, kas raksturīgs dziļai un sniegotai ziemai, sasniedzot teju 1000 pieteikumu mēnesī. Līdz ar palielināto satiksmes intensitāti biežāki ir arī satiksmes sastrēgumi un iespēja nokļūt satiksmes negadījumā ir lielāka. Līdz ar mācību gada sākumu un atgriešanos no atvaļinājumiem, tāpēc palielinās arī iespēja, ka notiks nelaimes gadījumi. Kopumā BALTA septembrī OCTA un KASKO atlīdzībās izmaksājusi vairāk nekā 645 600 latu.

Septembrī BALTA reģistrējusi arī retus un savdabīgus atlīdzību pieteikumus, piemēram, kāds transportlīdzeklis ticis apmētāts ar gaļu, kādam vārna saknābājusi motora pārsegu, bet citu transportlīdzekli sašāvuši mednieki.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana

Kā liecina BALTA dati, septembrī samazinājies sadzīves negadījumu, toties pieaudzis sporta un darba traumu skaits. Darba traumu skaits pieaudzis par 50%, taču pozitīvi, ka BALTA nav reģistrējusi nevienu letālu gadījumu. Vairumā gadījumu darba traumas gūtas, krītot darba telpās vai paslīdot uz slidenām virsmām.

BALTA septembrī izmaksātā vidējā atlīdzība par traumu darba vietā ir bijusi 140 lati. Savukārt sporta traumu pieaugumu nosaka ne tikai intensīvie treniņi, kas atsākušies pēc vasaras perioda, bet arī mācību gada sākums un skolēnu dalība sporta nodarbībās.

Īpašumu apdrošināšana

Īpašumu apdrošināšanā septembrī krities gan šķidruma un tvaiku noplūdes gadījumu skaits, gan īpašumu apzagšanas biežums. Apzagšanas gadījumu skaits, salīdzinot ar šā gada augustu un septembri pēdējos gados, ir būtiski krities – samazinājums ir 50%.

„Apzagšanas un zādzību ievērojamais kritums saistāms ar vasaras sezonas beigām un cilvēku atgriešanos no atvaļinājumiem, kad tradicionāli dienas režīms tiek mainīts. Tumšajā rudens un ziemas sezonā cilvēki vairāk laika pavada savos mājokļos, tāpēc īpašums ir labāk pieskatīts un veikt zādzības ir daudz grūtāk,” norāda BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Ceļojumu apdrošināšana

Lai arī septembri vairs nevar uzskatīt par aktīvāko atvaļinājumu periodu, BALTA dati rāda, ka ceļotājus likstas piemeklējušas biežāk nekā pērnā gada septembrī. Šogad septembris ceļojumu apdrošināšanā iezīmējies ar nozaudētas vai bojātas bagāžas atlīdzību pieteikumu skaita pieaugumu. Bojātas vai nozaudētas bagāžas gadījumu skaits ir palielinājies uz pusi, sasniedzot šī gada maksimumu. Vidējā izmaksātā atlīdzība par nedienām ar bagāžu septembrī ir 125 lati.

Akūto saslimšanu līmenis joprojām ir populārākais negadījumu cēlonis ceļojumos, turklāt 30% no visiem septembrī notikušajiem akūtu saslimšanu gadījumiem notikuši Bulgārijā, bet 10% – Grieķijā. Akūtās saslimšanas bieži saistītas ar gremošanas vai elpošanas sistēmu. Tāpat nereti ceļotāju akūtās saslimšanas izraisījuši dažādu dzīvnieku toksīni, piemēram, no medūzu, kukaiņu dzēlieniem u.c.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?