„Seesam Latvia” kļuvusi par vadošo motociklu apdrošinātāju

Šogad aptuveni 3000 motociklu īpašnieku jeb apmēram 28 % no motociklistiem Latvijā OCTA polises saviem spēkratiem iegādājušies AAS „Seesam Latvia”. Līdz ar to „Seesam Latvia” kļuvusi par vadošo motociklu apdrošinātāju valstī. „Seesam Latvia” sauszemes transporta līdzekļu apdrošināšanas riska parakstītājs Pēteris Lečmanis šādu klientu izvēli skaidro ar to, ka apdrošināšanas kompānija ļoti rūpīgi pārdomājusi apdrošināmo risku un prēmiju apmēru, padarot šo apdrošināšanas veidu klientiem pievilcīgu. Aptuveni 30 % klientu šogad motocikla OCTA polisi iegādājušies internetā.

Aptuveni puse motociklu īpašnieku OCTA parasti iegādājas uz trīs mēnešiem, kas ir minimālais laika periods, uz kuru tiek slēgts transporta līdzekļa vadītāja civiltiesiskās atbildības līgums. Gadās, ka motociklu īpašnieki automātiski izvēlas šo īsāko apdrošināšanas periodu, taču apdrošinātāju pieredze liecina, ka šiem vadītājiem vasaras nogalē bieži vien nākas iegādāties vēl vienu polisi atkal uz trīs mēnešiem.

Salīdzinot divu iepriekšējo gadu statistiku, 2009. gadā divkārt samazinājies ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros vainojami motociklisti. 2008. gadā tika reģistrēti 158 ceļu satiksmes negadījumi, kurus izraisījuši motociklisti, bet 2009. gadā – 82 šādi negadījumi. Pērn visvairāk negadījumu motociklisti izraisīja aprīlī, kad motociklu sezona tikko bija sākusies, un jūlijā, kad valdīja īpaši silts laiks. Turpretim vidējais atlīdzības apmērs, kas izmaksāts cietušajiem pēc motocikla vadītāja izraisīta satiksmes negadījuma, ir 472 lati. Ja negadījumā cietis motocikls, tad vidējais izmaksātās atlīdzības apmērs ir 1300 lati.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?