Pirms brauc atpūsties – apdrošinies!

Vasara, ceļojumu un atpūtas laiks, ir klāt. Visticamāk, katra ceļotāja vai atpūtnieka pieredzē ir stāsts par pēkšņu akūtu saslimšanu vai nozaudētu bagāžu, varbūt tāpēc arvien vairāk cilvēku, dodoties arī gluži parastā atpūtas braucienā, vadās pēc savas un draugu pieredzes un izvēlas iegādāties ārzemju braucienu apdrošināšanu.

„RSK apdrošināšanas AS” speciālistu pieredze liecina, ka visbiežāk – 70% gadījumu – apdrošināšanas atlīdzības tiek izmaksātas par medicīniskajiem pakalpojumiem. Šovasar visvairāk cilvēku izvēlējušies apdrošināties, dodoties atpūsties uz Turciju un Grieķiju, kā arī Tunisiju.

Atpūtas ceļojumos pamatā tiek izmaksātas atlīdzības akūtu saslimšanu gadījumos, piemēram, auss iekaisums ir tipisks saslimšanas gadījums atvaļinājuma laikā, nodarbojoties ar niršanu kūrortu valstīs. Tāpat no medicīniskajiem pakalpojumiem tiek segti izdevumi par akūtām kuņģa-zarnu trakta saslimšanām, traumām un par neatliekamo zobārstniecisko palīdzību akūtu sāpju gadījumos. Daudzi dodas arī ārvalstu braucienos, kur paredzētas sporta aktivitātes, piemēram, sporta skolu audzēkņiem dodoties uz nometnēm vai sacensībām, apdrošināšana ir pat obligāta prasība. Cilvēki sāk apzināties, ka medicīnas pakalpojumi ārvalstīs ir ievērojami dārgāki un nereti var pārsniegt paša ceļojuma izmaksas, tādēļ apdrošināšana kalpo kā drošības garants pret nesamērīgi lieliem, neparedzētiem izdevumiem atpūtas laikā.

Bieži sastopamas atlīdzības par bagāžas nozaudēšanu, aizkavēšanu un sabojāšanu. Lai gan bagāža nozaudēta tiek reti, tomēr tā mēdz ļoti bieži aizkavēties vai tiek sabojāta. Mēdz gadīties, ka cilvēks ierodas uz lietišķu tikšanos, koferis, kurā atrodas sagatavotais lietišķais apģērbs, aizceļo ar citu lidmašīnu, līdz ar to nākas uz tikšanos ierasties džinsos un T-kreklā. Noteikti daudzi, dodoties ceļojumā ar tikko iegādātu jaunu koferi un saņemot to lidostā atpakaļ, ir bijuši sarūgtināti par nolūzušu riteni vai sabojātu rokturi – arī šādus zaudējumus sedz ārzemju braucienu apdrošināšanas polise. Ja gadās, ka lidojums aizkavējas ilgāk par četrām stundām, cilvēks, kurš ir apdrošinājies, var saņemt atlīdzību par faktiskajām izmaksām, piemēram, pusdienām, lidostā gaidot reisu.

Ārzemju braucienu apdrošināšanas polises cena ir atkarīga no ceļojuma mērķa, valsts, brauciena ilguma un izvēlētās apdrošināšanas programmas, tomēr tās izmaksas noteikti būs ievērojami mazākas nekā, piemēram, ārstēšanās izdevumi, sedzot tos pašam. Der atcerēties – lai saņemtu apdrošināšanas atlīdzību, vienmēr ir svarīgi saglabāt visus izdevumus apliecinošos dokumentus – čekus, rēķinus, medicīnas un lidostu izziņas.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?