Palielinās privātpersonu interese par veselības apdrošināšanu

Ņemot vērā valdības lēmumu, kas paredz budžeta samazinājumu un medicīnas izcenojumu pieaugumu nākamajā gadā, pēdējo divu mēnešu laikā novērojama pastiprināta privātpersonu interese par veselības apdrošināšanas iegādi. Savukārt uzņēmumi turpina apdrošināt darbiniekus, izdarot izvēli pārdomātāk, liecina RSK apdrošināšanas AS dati.

Gan privātpersonu, gan uzņēmumu segmentā vispieprasītākā ir veselības apdrošināšanas polise, kas ietver ne tikai pacientu iemaksu, bet arī maksas medicīnas pakalpojumus – to izvēlas gandrīz puse – 40% – apdrošināšanas ņēmēju.

Pēdējo divu mēnešu laikā par 27% palielinājies noformēto veselības apdrošināšanas polišu skaits privātpersonām. Līdzīgi kā uzņēmumiem, arī privātpersonām šobrīd pieprasītākā ir veselības apdrošināšanas polise, kas ietver ne tikai pacientu iemaksu, bet arī maksas ambulatorās un stacionārās medicīnas pakalpojumus. Salīdzinājumā ar iepriekšēja gada vienpadsmit mēnešiem pieprasījums pēc tās pieaudzis par 30%.

Vislielākā interese ir par veselības apdrošināšanas programmām, kas nosedz maksas medicīnas pakalpojumus, kā galveno argumentu minot ērtāku veselības aprūpes pieejamību, salīdzinot ar garajām rindām pie valsts apmaksātajiem ārstiem. Ēriks Gailāns, RSK apdrošināšanas AS valdes priekšsēdētājs

Novērojamas izmaiņas vecuma grupās, kas iegādājas veselības apdrošināšanu – daudz biežāk to sākuši darīt cilvēki vecumā no 30 līdz 40 gadiem, kuriem iespējams to vairs nenodrošina darbavieta.

Joprojām vairāk kā puse klientu, kas iegādājas veselības apdrošināšanu, ir vecumā no 60 līdz 80 gadiem, tomēr šī vecuma grupa salīdzinoši reti iegādājas polises ar maksas medicīnas pakalpojumiem, bet ievērojami biežāk izvēlas veselības apdrošināšanas polisi ar medikamentu iegādi.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada 11 mēnešiem par 38% pieaudzis pieprasījums vidējās klases veselības apdrošināšanas polisei, kas ietver maksas medicīnas pakalpojumus.

Ja vēl pērn, lai motivētu darbiniekus, kā papildus bonusu uzņēmumi izvēlējās augstākā līmeņa veselības apdrošināšanas polises ar dažādām veselības veicināšanas programmām, tad šobrīd tā vietā lai pilnībā atteiktos no šī bonusa, tiek izvēlētas vienkāršākas, ar mazāk papildus programmām.

Lai gan iezīmējas tendence, ka uzņēmumi, kas spēcīgāk izjūt ekonomisko krīzi, atsakās no veselības apdrošināšanas, tomēr biežāk veselības apdrošināšana tiek saglabāta, rūpīgāk izvērtējot papildus programmas, piemēram, zobārstniecību un medikamentu iegādi, samazinot to limitu.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?