OCTA polišu cenu kāpumam pagaidām nav pamata

Pašlaik OCTA polišu cenas ir stabilizējušās, un kāpums pagaidām netiek prognozēts. Tomēr ir vērojama jauna tendence – autobraucēji vairs neizvēlas lētāko, bet gan, viņuprāt, uzticamākās apdrošināšanas kompānijas OCTA polisi, jo nereti cenu starpība ir pavisam neliela, bet serviss, ko apdrošināšanas kompānijas piedāvā, ļoti atšķirīgs.

Pēc Manapolise.lv datiem vidējā OCTA polises cena turpina samazināties un 2010. gada jūlijā 3 mēnešu polisēm tā bija 12,63 LVL, 6 mēnešu polisēm – 22,22 LVL, 9 mēnešu – 24,97 LVL, bet 12 mēnešu – 29,12 LVL. Vidēja summa, ko par OCTA polisi šobrīd maksā auto īpašnieks ir 18,54 LVL, kas vidēji ir 3 reizes mazāk, salīdzinot ar 2008. gada nogali, kad tā bija 56,34 LVL, vai uz pusi mazāka, nekā tā bija 2009. gada vidū.

„OCTA polišu cenu samazināšanās ir sekas, ko radījusi krīze, – samazinājies CSNg (ceļu satiksmes negadījumu) skaits, jo cilvēki sāka retāk pārvietoties ar personīgajām automašīnām, autoservisi samazināja darba izmaksu cenas, kā rezultātā arī apdrošinātāju izmaksas ir samazinājušās. Tāpat kā citi uzņēmumi arī, apdrošināšanas kompānijas veica administratīvo izdevumu samazināšanu un, protams, saasinājās konkurence starp tiem,” stāsta Maksims Mjatiškins, “Rīgas Brokeri” SIA valdes priekšsēdētājs, „patlaban nav pamata OCTA polišu cenu kāpumam, bet, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai valstī, neizslēdzam iespēju, ka cenas varētu celties. Pēc mūsu prognozēm tas varētu notikt 2011. gada 2. ceturksnī.”

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?