OCTA apdrošināšanas cenas starp brokeriem var atšķirties par 50%

Krīze ir piemeklējusi arī apdrošināšanas tirgu. Cīnoties par izdzīvošanu, daži apdrošināšanas uzņēmumi ievērojami samazina savu pakalpojumu cenas. Pēc brokeru sabiedrības “Apdrošināšanas Darbnīca” veiktajiem pētījumiem, starpība starp OCTA dārgākiem un lētākiem apdrošināšanas piedāvājumiem, jau pārsniedza 50% apmēru.

Kopumā nozarē var novērot, ka apdrošināšanas pakalpojumu cenas pazeminās. Daži apdrošināšanas uzņēmumi piedāvā ievērojamas atlaides lai piesaistītu patērētājus. Pēc brokeru sabiedrības “Apdrošināšanas Darbnīca” datiem auto apdrošināšanas pakalpojuma cenu atšķirība dažādiem apdrošinātājiem jau pārsniedza 50%. Piemēram, automašīnai, kuras vērtība ir 10000 Ls, dārgākā OCTA apdrošināšana izmaksās 170 Ls, bet lētākā tikai 80 Ls. Starpība sasniedz 90 Ls vai 53%, tieši tik daudz varētu ietaupīt šī auto īpašnieks. Priekš KASKO apdrošināšanas cipari kļūst vēl iespaidīgāki. Maksimālais maksājums noradītai automašīnai sasniegs 570 Ls, bet pie lētākā apdrošinātāja tas būs 2 reizes mazāks – tikai 280 Ls, tātad iespējams ietaupīt 290 latus.

Bez šaubām, apdrošināšanas pakalpojuma piedāvājuma struktūra un nosacījumi arī var atšķirties. Dažos līzinga gadījumos banka var atteikties apstiprināt noteiktu apdrošināšanas uzņēmumu. Pakalpojuma ņēmējam ļoti rūpīgi ir jāizpēta tirgū darbojošies apdrošināšanas uzņēmumu pakalpojumi un to piedāvātie nosacījumi. Tikai tad vari būt pārliecināts par pareizo izvēli.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?