Līdz ar valsts līdzfinansējuma samazināšanos pieaugs interese par veselības apdrošināšanu

No nākamā gada pieaugot pacientu līdzmaksājumiem par medicīniskajiem pakalpojumiem, arvien lielāka sabiedrības daļa varētu izvēlēties iegādāties veselības apdrošināšanu, kas nosedz pacientu iemaksas. Cilvēki varētu vairāk sākt novērtēt veselības apdrošināšanas sniegtās priekšrocības un ekonomisko izdevīgumu.

Precīzs līdzmaksājumu pieauguma apjoms vēl nav zināms, tomēr ir skaidrs, ka cilvēkiem nāksies šķirties no lielākas summas vēršoties pēc medicīniskas palīdzības. Līdz ar to kā alternatīvs risinājums būtu veselības apdrošināšana.

Ēriks Gailāns, RSK apdrošināšanas AS valdes priekšsēdētājs: „Šobrīd arvien biežāk izskan informācija par pacientu līdzmaksājumu palielināšanos un veselības ministrs jau ir skaidri pateicis, ka palielināsies pacientu iemaksas par ģimenes ārsta apmeklējumu, vizītēm pie speciālistiem un uzturēšanos slimnīcā. Līdz ar to cilvēki visticamāk kā risinājumu pieaugošajām izmaksām par veselības aprūpes pakalpojumiem izvēlēsies veselības apdrošināšanas polisi, kas būs ekonomiski izdevīgāk nekā pašam ik reizi maksāt par vizīti pie ārsta.”

Veselības Ministrija ir paziņojusi, ka no 2009.gada 1.janvāra pieaugs pacientu iemaksas par vizītēm pie ģimenes ārsta, speciālistiem un uzturēšanos stacionāros.

Der atcerēties, ka privātpersonas par iegādāto veselības apdrošināšanas polisi, līdzīgi kā par veselības aprūpes pakalpojumiem, iesniedzot izmaksas attaisnojošos dokumentus Valsts ieņēmuma dienestā, var saņemt atmaksu 25% apmērā.

Ē. Gailāns: „Ja iepriekš varējām teikt, ka strauju popularitātes pieaugumu piedzīvo augstākā līmeņa polises, tad tagad varētu kļūt aktuālākas vienkāršākās polises, kuras sedz pacientu iemaksu ambulatorās un stacionārās iestādēs. Tomēr vēlos uzsvērt, ka polises, kuras ietver arī maksas ambulatoros pakalpojumus saglabās savu vietu, jo privātajās medicīnas iestādēs rindas ir nesalīdzināmi mazākas, līdz ar to garantē ērtāku veselības aprūpes pieejamību un dod iespēju profilaktiski rūpēties par savu veselību. Taču paredzams, ka cilvēki vairāk izvērtēs, kurus maksas ambulatoros pakalpojumus iekļaut polisē.”

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?