Latvijā joprojām pavirši izvērtē apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus

Apdrošināšanas kompānijas ”Seesam Latvia” veiktais Latvijas iedzīvotāju apdrošināšanas paradumu monitorings liecina, ka apdrošināšanas kompāniju klienti Latvijā pavirši izvērtē apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus, jo tikai katrs desmitais auto īpašnieks izpēta savas KASKO polises nosacījumus.

Izvēloties KASKO apdrošināšanas polisi, 55% iedzīvotāju dod priekšroku lētākajam piedāvājumiem vai paļaujas uz līzinga kompānijas ieteikumiem, bet 26,5% respondentu paļaujas uz apdrošināšanas kompānijas labo reputāciju un atsauksmēm.

”Lai arī KASKO apdrošināšana Latvijā ir pieejama jau vairāk kā 10 gadus, vairumam auto īpašnieku joprojām trūkst izpratnes par polises cenas veidošanos. Autoīpašniekiem jāpievērš uzmanība apdrošināšanas segumam – riskiem, izņēmumiem un pienākumiem, kurus uzliek apdrošināšanas nosacījumi,” uzsver Seesam Latvia valdes loceklis Aigars Freimanis, skaidrojot, ka dažkārt pienākumi, izmaksā daudz vairāk kā starpība piedāvājuma cenā, turklāt arī apdrošinātie riski mēdz būt daudz šaurāki, savukārt izņēmumi plašāki vai arī aprakstīti vispārīgi un uz to pamata var atteikt gandrīz ikvienu risku.

Praksē visvairāk pārmaksā tieši godīgie auto vadītāji, kuriem būtiskāk ir nodrošināties pret citu izraisītiem negadījumiem nevis pārmaksāt par pašu radītiem zaudējumiem.

„Šobrīd aktuālākie risinājumi, kā būtiski samazināt KASKO apdrošināšanas izmaksas, ir palielināt pašrisku, iegādāties KASKO apdrošināšanu internetā un pārskatīt apdrošināmos riskus. Atkarībā no apdrošināšanas nosacījumiem, minētie piemēri palīdz auto saimniekam ietaupīt 20% – 70% no KASKO apdrošināšanas cenas,” skaidro A. Freimanis.

Pēc Seesam Latvia pasūtījuma Latvijas iedzīvotāju apdrošināšanas paradumu monitoringu 2009.gada aprīlī veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS. Pētījuma ietvaros ar tiešās intervijas metodi tika noskaidrots 500 Latvijas autoīpašnieku viedoklis un personīgā pieredze ar apdrošināšanas pakalpojumiem.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?