Krītas parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms

Šā gada deviņos mēnešos Latvijā darbojošās apdrošināšanas sabiedrības parakstījušas prēmijas par 26% jeb 70,2 miljoniem latu mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas dati par apdrošināšanas sabiedrībām.

Kopumā šajā periodā apdrošinātāji parakstījuši prēmijas 203,9 miljonu latu apmērā. Savukārt atlīdzībās apdrošināšanas sabiedrības klientiem izmaksājušas 130,2 miljonus latu, kas ir par 9% jeb 13 miljoniem latu mazāk nekā pagājušā gada deviņos mēnešos.

Dzīvības apdrošināšanas tirgū parakstītas prēmijas 30,9 miljonu latu apmērā. Tomēr parakstīto prēmiju apjoms samazinājies par 21% jeb 8,1 miljonu latu, salīdzinot ar pērnā gada deviņiem mēnešiem. Savukārt dzīvības apdrošinātāju izmaksāto atlīdzību apmērs pieaudzis par 20% jeb 3,7 miljoniem latu, un kopumā atlīdzībās izmaksāts 22,1 miljons latu.

Riska veidu apdrošināšanas sabiedrību parakstīto prēmiju apjoms arī ir krities par 26% jeb 62 miljoniem latu, bet izmaksāto atlīdzību apjoms – par 13% jeb 16,6 miljoniem latu. Kopumā riska apdrošinātāji deviņos mēnešos prēmijās parakstījuši 173,1 miljonu latu un izmaksājuši atlīdzībās 108,1 miljonu latu.

Dzīvības apdrošināšanas sabiedrību parakstīto prēmiju īpatsvars tirgū šā gada deviņos mēnešos bija 15%, bet riska sabiedrību īpatsvars – 85%.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?