Kļūst populārāka OCTA polišu iegāde internetā

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) statistiku, šī gada oktobrī internetā noslēgto OCTA e-polišu skaits pieaudzis 3,5 reizes, salīdzinot ar šī gada janvāri. Pateicoties vienotajai elektroniskajai datubāzei, Ceļu policija daudz aktīvāk pārbauda OCTA esamību neapstādinot transportlīdzekli, bet gan elektroniski pēc datubāzes. Braucot ceļu satiksmē, Ceļu policijas ekipāžas online režīmā vidēji dienā pārbauda apmēram 3000 – 5000 transportlīdzekļus.

OCTA e-polišu īpatsvara pieaugums norāda uz autoīpašnieku paradumu maiņu. Šogad oktobrī tika noslēgts līdz šim rekordaugsts OCTA e-polišu skaits – 11 232 (vidēji dienā 362), šogad janvārī – 3214, bet pērn oktobrī –3010.

Analizējot statistiku, var secināt, ka šādā veidā noslēgto OCTA līgumu būtisks skaita pieaugums vērojams ik ceturksni. Tas norāda uz autoīpašnieku paradumu pakāpenisku maiņu, ar vien vairāk uzticoties e-polisei.

Juris Stengrevics, LTAB valdes priekšsēdētājs: „E-polišu īpatsvara pieaugums liecina par autoīpašnieku paradumu pakāpenisku maiņu. Arvien vairāk transportlīdzekļu īpašnieku uzticas online slēgtam līgumam, kuram nav nepieciešams izņemt oriģinālu pie apdrošinātāja. Jāatzīst gan, ka vēl joprojām lielāko īpatsvaru no noslēgtajiem OCTA līgumiem veido klātienē pie apdrošinātāja slēgta OCTA.

Ar distances saziņas līdzekļiem slēgta OCTA līguma priekšrocības ir to slēgšana jebkurā vietā, kur ir internets, jebkurā nedēļas dienā un diennakts laikā. Turklāt šādā veidā slēgtiem OCTA līgumiem apdrošinātāji piemēro cenas atlaides.”

Jau 2007.gadā pieņemtās izmaiņas likumdošanā paredzēja, ka no pagājušā gada 1.jūnija visu noslēgto OCTA standartlīgumu dati atradīsies centrālajā datubāzē, ko izmantos arī Ceļu Policija, lai pārliecinātos par OCTA esamību konkrētajam transportlīdzeklim. Tas bija būtisks pavērsiens OCTA iegādē online, jo tiešsaistes režīmā slēgtam līgumam vairs nevajadzēja oriģinālu papīra dokumenta formā, kā to prasīja likumdošana līdz tam brīdim.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?