If uzsāk piedāvāt veselības apdrošināšanu privātpersonām

Aizpildot brīvo nišu, kas radusies pēc apdrošināšanas sabiedrības RSK likvidācijas, If Apdrošināšana ievieš jaunu pakalpojumu – privātpersonu veselības apdrošināšanu. Apdrošināšanas polisi varēs iegādāties ikviens cilvēks, kuram to nenodrošina darba devējs, kurš ir pašnodarbinātais vai arī nav nodarbināts.

2009. gada beigās RSK bija izdevusi gandrīz 49 000 privātpersonu apdrošināšanas polišu, kuras galvenokārt izmantoja vecāka gadagājuma cilvēki, vai cilvēki, kuriem veselības apdrošināšanu nenodrošināja darba devēji. Vienlaikus 2009.gads bija zaudējumu gads apdrošinātājiem veselības apdrošināšanas segmentā, jo mainoties veselības aprūpes nozares valsts finasējuma apjomam, strauji pieauga darba devēja nodrošināto veselības apdrošināšanas polišu izmantošanas intensitāte, bet liela daļa darba devēju vispār atteicās no veselības apdrošināšanas polišu iegādes saviem darbiniekiem. Tādēļ līdz šim apdrošinātāji piesardzīgi vērtēja privātpersonu veselības apdrošināšanas ieviešanu.

Tomēr apzinoties, ka Latvijā ir pietiekami daudz veselīgi domājošu cilvēku, kuri vēlētos iegādāties veselības apdrošināšanu, pēc rūpīgas tirgus analīzes If Apdrošināšana izlēma būt starp pirmajiem apdrošinātājiem, kas aizpilda RSK likvidācijas radīto brīvo nišu un ievieš jaunu pakalpojumu – veselības apdrošināšanu privātpersonām.

„Mūsu izpratnē veselīgi domājošs cilvēks ir cilvēks, kurš domā ilgtermiņā un izprot veselības apdrošināšanas lomu, radot drošības sajūtu, ka polise nepieciešamības gadījumā segs ārstniecības un profilakses izdevumus. Apdrošināšana ir risku izvērtēšanas bizness un līdzīgi kā KASKO polises cenu nosaka auto vērtība arī veselības apdrošināšanas polises prēmija ir atkarīga no cilvēka veselības stāvokļa. Tāpēc pirms polises iegūšanas cilvēkiem būs jāaizpilda pieteikuma anketa, kurā esam lūguši informēt par savu veselības stāvokli,” norāda If P&C Insurance valdes locekle Dace Ivaska.

„Ja 2008.gadā If Apdrošināšanas portfelī visas veselības apdrošināšanas polises bija ar 100% finansējumu, tad 2009.gadā jau aptuveni 10% polišu bija tādas, kurās bija iekļauts klienta līdzmaksājums. Šogad If Apdrošināšana veselības apdrošināšanas portfelī jau vairāk nekā 40% polišu ir ar iekļautu klienta līdzmaksājumu. Tādējādi uzskatām, ka cilvēki ir morāli gatavi uztvert privātās veselības apdrošināšanas ideju un līdzmaksājumu par veselības apdrošināšanas pakalpojumiem,” norāda Dace Ivaska.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?