If Latvia pērn trīskāršo OCTA tirgus daļu

Neskatoties uz pieauguma tempu samazināšanos, 2008.gadā apdrošināšanas sabiedrības If darbību gan Latvijā, gan Baltijā raksturo lieliska rentabilitāte. Kopumā 2008.gadu If Latvia noslēgusi ar 25 097 204 latu apgrozījumu, kas ir par 10,1% vairāk kā pērn, bet apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāti 11 miljoni latu, kas ir par 15,5% vairāk kā pērn.

Par spīti ekonomiskajai situācijai If Latvia izdevies palielināt noslēgto līgumu skaitu par 5,6%. 2008.gadu If Latvia noslēgusi ar 2,3 miljonu latu peļņu, kas ir par 74% vairāk kā pērn. If Latvia klientu skaits pērn palielinājies par 8%.

Andris Morozovs, If Latvia valdes priekšsēdētājs, komentē: “2008.gada veiksmīgo rezultātu pamatā ir vairākus gadus par If Latvia prioritāti izvirzītā mūsdienīgu apdrošināšanas pakalpojumu attīstība. Jau pirms vairākiem gadiem uzsākām e-apdrošināšanas tirdzniecību internetā, ko šogad papildinājām ar e-KASKO un e-OCTA tirdzniecību, aizvadītajā gadā būtiski paplašinājām savu produktu saturu (piemēram, iekļaujot nomas auto KASKO standarta piedāvājumā), modernizējām veselības apdrošināšanu, uzsākām KASKO tirdzniecību internetā. Kopumā šobrīd piekto daļa no If Latvia pārdotām OCTA polisēm ir tieši interneta pirkumi, kas ļāvis pērn trīskāršot arī mūsu kopējo OCTA tirgus daļu. Darbības efektivitāti uzlabot palīdzējusi arī 41% klientu KASKO negadījumu pieteikumi pie sadarbības partneriem – servisiem vai internetā.”

Pērn visbūtiskāk, par 89,8% pieaudzis If Latvia OCTA apdrošināšanas apjoms, par 30% veselības apdrošināšanas, par 17,2% kravu, bet par 8,3% ceļojumu apdrošināšanas apjoms. Turpretī If Latvia KASKO apjoms samazinājies par 8%, bet īpašuma apdrošināšanas apjoms pieaudzis minimāli – par 2,1%. Straujais pieaugums veselības apdrošināšanas segmentā skaidrojams ar ieviestajām īpaši elastīgajām, individuālajām veselības apdrošināšanas programmu veidošanas iespējām katram klientam. Tas palielināja If Latvia konkurētspēju situācijā, kad darba devēji meklēja iespējas samazināt apdrošināšanas segumus, tomēr no tām neatteikties.

Atlīdzībās 2008.gadā If Latvia izmaksājusi 11 miljoni latu. Visvairāk, 3,8 miljonus latu If Latvia izmaksājusi KASKO atlīdzībās. Nedaudz mazāk – 2,65 miljoni izmaksāti veselības apdrošināšanas atlīdzībās, kas ir par 51,8% vairāk kā pērn. Ievērojami – par 72,4% pagājušā gadā pieaudzis izmaksāto OCTA atlīdzību apjoms, sasniedzot 1,6 miljonus latu. Visstraujāk – vairāk kā 2.5 reizes – 2008.gadā pieaudzis kravu apdrošināšanas atlīdzību apjoms, jo pērn izmaksāta viena no lielākajām atlīdzībām If Latvia kravu apdrošināšanas vēsturē – 1.1 miljonu latu par transportēšanas laikā zudušu kravu.

Puse If Latvia 2008.gada atlīdzību izmaksu veido transporta negadījumu zaudējumu (OCTA & KASKO) atlīdzināšana.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?