If Latvia: Krīze ir finansu sektorā, ne apdrošināšanā

Neskatoties uz esošo ekonomisko situāciju un krīzi finansu sektorā, apdrošināšanas nozares ir stabila. Arī If Latvia šī gada 9 mēnešu rezultāti liecina, ka nozarē nav krīze, vienīgi vērojams zemāks pieauguma temps, kas atspoguļo kopējo ekonomikas recesiju.

2008.gada 9 mēnešos apdrošināšanas sabiedrība If Latvia bruto apdrošināšanas prēmijās parakstījusi 20 014 322 latu, kas ir par 16,5% vairāk kā pērn, savukārt apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāti 8,8 miljoni latu, kas ir par 34,4% vairāk kā pērn. Deviņos mēnešos If Latvia guvusi 2 833 773 latu peļņu.

Andris Morozovs, If Latvia valdes priekšsēdētājs, uzskata: “Finanšu krīze pasvītro nepieciešamību ikvienam pārliecināties arī par sava apdrošinātāja rezultātu stabilitāti. If Latvia 9 mēnešu rezultāti apliecina, ka mums ir ļoti stabila finansiālā situācija.

Esošajā ekonomikas situācijā mēs esam labs un uzticams partneris gan mūsu klientiem, gan mūsu sadarbības partneri var justies droši kopā ar mums. Mēs esam gatavi turēt visus dotos solījumus, ko esam devuši ar apdrošināšanas līgumiem, un kompensēt visus negadījumu radītos zaudējumus,” norāda Andris Morozovs.

Visbūtiskāk, 2008.gada 9 mēnešos pieaudzis, pat dubultojies If Latvia OCTA apdrošināšanas apjoms; par 41% pieaudzis kravu apdrošināšanas, bet par 32% pieaudzis If Latvia veselības apdrošināšanā parakstīto prēmiju apjoms.

Visvairāk – 3,5 miljonus latu If Latvia šogad izmaksājusi KASKO atlīdzībās, kas ir par 19% vairāk kā attiecīgā periodā pērn. Gandrīz 2 miljonus latu If Latvia izmaksājusi arī veselības apdrošināšanas atlīdzībās, kas ir par 54% vairāk kā pērn.

Visstraujāk, salīdzinot ar analogu laika periodu pērn, pieaudzis If Latvia izmaksāto Kravas atlīdzību apjoms. Tas četrkāršojies, sasniedzot 1,2 miljonus latu, jo izmaksātas vairākas lielas atlīdzības, tostarp Latvijas kravu apdrošināšanas vēsturē lielākā atlīdzība par datorkomponenšu kravas zaudējumu.

Dubultojies arī If Latvia izmaksāto OCTA atlīdzību apjoms, salīdzinot ar analogu periodu pērn, šī gada 9 mēnešos sasniedzot 1,2 milj. Latu, inflācijas un pieaugoša augstu izmaksu satiksmes negadījumu skaita dēļ.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?