If Latvia ievieš e-apdrošināšanas karti

If Latvia spērusi inovatīvu soli Latvijas veselības apdrošināšanas tirgū un e-veselības jomā. Ieviešot e-veselības apdrošināšanas karti, automatizēta veselības apdrošināšanas pakalpojumu lietošana – no apdrošināšanas programmu veidošanas līdz pakalpojuma saņemšanai veselības aprūpes iestādē un iestādes norēķiniem ar apdrošinātāju. E-veselības apdrošināšana palīdz samazināt administratīvos izdevumus gan apdrošinātājam, gan veselības aprūpes iestādei, bet klientam palīdz iegūt vairāk ārsta laika un uzmanības.

If e-veselības apdrošināšanas karte līdzīgi kā maksājumu karte satur datus par klientam pieejamiem pakalpojumiem, to limitiem un limitu atlikumiem. If Latvia kļūst iespējama vēl elastīgāka apdrošināšanas programmu veidošana – no dažādiem segumiem pēc puzles principa.

Veselības aprūpes iestādei nav nepieciešams pārliecināties par klientam pieejamo pakalpojumu pēc rokasgrāmatām, vai kodu listēm – to, vai klientam pieejams pakalpojums un nepieciešamais limits, kā arī vai klienta karte tiešām ir spēkā – šobrīd If Latvia partneri var pārliecināties, vienkārši novelkot karti POS terminālā. Līdz ar to veselības apdrošināšanas pakalpojums kļuvis vieglāk saprotams klientiem un vieglāk apkalpojams veselības aprūpes iestādēm. Ārstam nav nepieciešams aizpildīt atskaišu formulārus apdrošinātājam, šo laiku viņš var veltīt klientu – pacientu apkalpošanai.

Andris Morozovs , If Latvia valdes priekšsēdētājs: „Neskatoties uz grūtākiem laikiem, mūsu investīcijas nav apstājušās. Arī šogad tupināsim modernizēt savus pakalpojumus un mūsu klientu apkalpošanu padarīt saprotamāku, ērtāku, patīkamu un izdevīgu visām iesaistītajām pusēm. Šis jauninājums ir vēl viens If Latvia ieguldījums Latvijas apdrošināšanas tirgus attīstībā, un noteikti nebūs vienīgais mūsu ieviestais jauninājums šogad.”

Māris Rēvalds, „Veselības centra 4”valdes priekšsēdētājs: „Veselības centrs 4” kā privāta medicīnas iestāde vienmēr ir sniedzis augstas kvalitātes pakalpojumus, ko nodrošina pasaules jaunākās tehnoloģijas. Mūsdienās ārsta darbs nebalstās tikai uz informāciju, ko viņš iegūst tiešā kontaktā ar pacientu. Raugoties uz e-veselības programmas perspektīvo attīstību no IT nozares skatpunkta, vēlos uzslavēt apdrošināšanas kompāniju If Latvia par lielisko inovāciju veselības apdrošināšanas jomā. If e-veselības kartes atvieglos un paātrinās norēķinu sistēmu starp apdrošināšanas kompāniju un pakalpojuma sniedzēju, kā arī īpaši ieguvēji būs apdrošināšanas kompānijas klienti. Šī e-sistēma novērsīs iespējamās kļūdas, pārpratumus un mazinās domstarpības pakalpojuma sniedzējiem ar klientiem par veselības apdrošināšanas programmā iekļautajiem pakalpojumiem.”

First Data izpilddirektore Baltijas un Ziemeļvalstīs Zanda Brīvule – Jansone ir pārliecināta, ka elektronisko maksājumu apstrādes centrs First Data Latvia šajā projektā veica e–komercijas pasaules tehnoloģiju līderim atbilstošus uzdevumus: „Šis projekts ir balstīts uz principiāli jaunām tehnoloģijām, ko izstrādājuši mūsu speciālisti un kuru darbu var pamatoti saukt par inovāciju e komercijas jomā. Šī projekta rezultātā ieguvēji būs ne tikai apdrošinātāji, bet arī visi, kas šajā procesā iesaistīti – gan klienti, gan pakalpojumu sniedzēji.”

If Latvia e-veselības apdrošināšanas sistēmas izveidē ieguldījusi 320 tūkstošus latu. Sistēmas izveidē piedalījās, un turpmāk e-veselības karšu apkalpošanu nodrošina First Data. Pilotprojektā piedalījās ārstniecības iestādes „Gastro centrs”, „Quartus” un „Veselības centrs 4”.

Trešā daļa Latvijas darba devēju šogad daudz rūpīgāk apsver darbinieku veselības apdrošināšanas izdevumus, izvēlas šaurākas apdrošināšanas programmas, meklē ekonomiski izdevīgākas polises, tomēr no šī pakalpojuma neatsakās, liecina If Latvia novērojumi. Vienlaikus šogad medicīnas pakalpojumu izmaksas ir cēlušās, koriģējot iepriekšējā gada inflāciju, izmaiņas nodokļu likumdošanā un pacientu iemaksās.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?