If mājokļa kredītņēmējiem piedāvā jaunu pakalpojumu – bezdarba apdrošināšanu

Kopš šī gada aprīļa klientu interese par mājokļu kredītiem ir divkāršojusies, tomēr attieksme ir piesardzīga. Par galveno bažu iemeslu cilvēki min „bailes pazaudēt darbu un ikmēneša ienākumus”. Nordea banka un If apdrošināšana kopīgi izstrādājuši jaunu pakalpojumu mājokļa kredītņēmējiem – bezdarba apdrošināšana, kas paredz kredītņēmēja bezdarba gadījumā segt kredītmaksājumus uz laiku līdz sešiem mēnešiem.

Nordea aptaujā 80% respondentu atzīst, ka viņus uztrauc domas par ilgtermiņa kredītsaistībām, kā biežākos iemeslus minot „bailes pazaudēt darbu” (61%) un „bažas par valsts ekonomisko situāciju kopumā” (46%). Lielākā daļa respondentu, kam šobrīd ir kredītsaistības (72%), atzīst, ka labprāt izmantotu iespēju apdrošināties pret bezdarbu.

„Saprotams, ka krasie pavērsieni ekonomikā radījuši šaubas iedzīvotājos par iespējām uzņemties ilgtermiņa kredītsaistības. Tāpēc If apdrošināšana sadarbībā ar Nordea ir izstrādājuši jaunu pakalpojumu, kas pasargātu mājsaimniecības no naudas plūsmas problēmām bezdarba gadījumā,” stāsta If apdrošināšana vadītājs Andris Morozovs.

„Bezdarba apdrošināšanas” pakalpojums paredz, ka darba zaudēšanas gadījumā apdrošinātājs sedz kredītņēmēja kredītmaksājumus uz laiku līdz 6 mēnešiem. Pakalpojums pieejams gan klientiem, kas no jauna noslēgs līgumus par mājokļa kredītu, gan tiem, kas jau izmanto Nordea mājokļa kredītu. Izmaksas „Bezdarba apdrošināšanas” pakalpojumam ir nelielas un mēneša maksa nepārsniedz 2% no ikmēneša kredītmaksājuma. Piemēram, ja mājokļa vērtība ir 55  tūkstoši eiro, tad apdrošināšanas maksājums gadā būtu 60 eiro, savukārt bezdarba gadījumā apdrošinātājs kredītmaksājumos izmaksātu 1152 eiro.

draugiem.lv ieteikt draugiem

2 komentāri

  1. Anatolijs

    Labdien,

    Man jautājums vai apdrošināt kredītus vai kredītmaksājumus , ja tiek paņemts zem nek. īp. ķīlas?

    Paldies

    Ac

Ir viedoklis?