ERGO peļņa Baltijas valstīs pieaugusi par trešdaļu

Saskaņā ar Starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem (IFRS), ERGO Baltijas valstīs 2013. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada 1.ceturksni, spējis kāpināt peļņu par 37,5%, nopelnot 228 tūkstošus eiro.

Līdz 39 miljoniem eiro pieaudzis ERGO parakstīto prēmiju apjoms Baltijas valstīs, veicinot 4,1 % izaugsmi. Par 15,5% pieaudzis arī izmaksāto atlīdzību apjoms, kopumā sasniedzot 22,8 miljonus eiro.

Kopumā ERGO Latvijā trijos mēnešos tika parakstītas prēmijas 10,7 miljonu eiro apmērā, turpretī izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības sasniedza 5.52 miljonus eiro.

Saskaņā ar ERGO Baltijas Apdrošinātāju Grupas valdes priekšsēdētājaDr. Kestutis Bagdonavičiusteikto, ERGO nedzīvības apdrošināšanas segmenta pieauguma galvenais virzītājspēks bija OCTA un KASKO apdrošināšanas veidi, bet dzīvības apdrošināšanas segmenta izaugsmi ietekmēja ERGO pakalpojumu popularitātes pieaugums banku apdrošināšanas biznesā. Dr Bagdonavičiusuzsver: „Mums izdevies spēcīgs gada sākums. Esam spēruši lielu soli pretī mūsu izvirzītajiem mērķiem. Mūsu galvenā prioritāte ir apmierināti klienti un viņu vēlmēm pielāgoti pakalpojumi; finanšu rezultāti rāda, ka esam uz pareizā ceļa”.

ERGO parakstītās prēmijas Baltijas valstīs nedzīvības apdrošināšanas segmentā 1.ceturksnī bija 28,1 miljoni eiro, kas nozīmē 3,6 % izaugsmi, salīdzinot ar pagājušo gadu. Katrā no Baltijas valstīm ievērojami palielinājusies vairāku ERGO apdrošināšanas pakalpojumu popularitāte: ERGO Latvijā sasniegts 12,8 % pieaugums īpašuma apdrošināšanā, ERGO Igaunijā – 15,4 % KASKO veidā, ERGO Lietuvā – 54% OCTA veidā.

Labi rezultāti tika gūti arī dzīvības/veselības apdrošināšanas segmentos Baltijā, kur kopumā parakstītas prēmijas 10,9 miljonu eiro apmērā ar 5,4 % pieaugumu.

2013. gada 1. ceturksnī ERGO klientiem Baltijas valstīs, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, tika izmaksāts par 15 % vairāk atlīdzību nedzīvības apdrošināšanā un par 16,1 % dzīvības apdrošināšanā.

ERGO Latvijā 2013. gada 1. ceturksnī divas lielākās apdrošināšanas atlīdzības tika izmaksātas īpašumu apdrošināšanā par ugunsgrēka rezultātā nodarītiem zaudējumiem 111 467 eiro apmērā. Igaunijā lielākā atlīdzība par ugunsgrēka nodarītiem zaudējumiem sasniedza 102 646 eiro, kā arī 116 308 eiro tika samaksāti, lai kompensētu zaudējumus KASKO lietā. Savukārt Lietuvā ERGO apdrošināts autovadītājs nopietni savainoja kādu cilvēku, kam līdz mūža galam ERGO kompensēs ārstēšanās izdevumus, kopējā atlīdzības summa varētu sasniegt 160 000 eiro.

Komentējot apdrošināšanas tirgus tendences un prognozes Baltijas valstīs, Dr Bagdonavičiusuzsver Baltijas apdrošināšanas tirgus izaugsmi: „ERGO novērojumi liecina, ka Baltijas valstu ekonomika kopš 2010. gada beigām pakāpeniski atgūstas un arī 2013. gadā izaugsme būs virs vidējā, salīdzinot ar citām ES valstīm. Nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanu apjomi šogad turpinās pieaugt, tomēr turpmākajos gados apdrošinātājus gaida vairāki izaicinājumi, ko rada vājā atdeve no ieguldījumiem un likumdošanas izmaiņas”.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?