ERGO grupa pērn parakstīto prēmiju apjoms sasniedza vairāk kā 140 miljonus EUR

2009.gadā ERGO grupas uzņēmumi Baltijā kopumā parakstījuši apdrošināšanas prēmijas 140 miljonu eiro apmērā un uzņēmumu peļņa sasniedz 12 miljonus eiro. ERGO saglabā pozitīvus darbības rādītājus, neskatoties uz parakstīto prēmiju apjoma kritumu par 31% salīdzinājumā ar 2008.gadu.

2009.gada rezultāti liecina, ka Baltijas uzņēmumi veido aptuveni 6,8% no kopējās ERGO starptautiskās apdrošināšanas grupas peļņas pasaulē, un 1% no kopējā grupas uzņēmumu apgrozījuma.  Dr.Kęstutis Bagdonavičius, ERGO grupas uzņēmumu Baltijā valdes priekšsēdētājs atzīst, ka par spīti izaicinājumiem un šī brīža ekonomiskās vides īpatnībām, uzņēmumi Baltijā ir sasnieguši izcilus rezultātus, kas atbilst ERGO apdrošinātāju grupas izaugsmes stratēģijai.

„Neskatoties uz Baltijas apdrošināšanas tirgus kritumu un sīvo konkurenci, ERGO ir izdevies saglabāt rentabilitāti. To ļāva sasniegt piesardzīgā riska parakstīšanas politika, profesionāla ieguldījumu pārvaldība, pielāgojot kompāniju darbību tirgus attīstībai un koncentrēšanās uz efektivitāti,” piebilst Dr.Kęstutis Bagdonavičius.

ERGO dzīvības un nedzīvības apdrošināšanas kompānijas Latvijā parakstīja prēmijas 35 miljonu eiro apmērā, Lietuvā apdrošināšanas prēmijas kopumā parakstītas 54 miljonu eiro apmērā, Igaunijā – 51 miljonu eiro. Kopējā ERGO grupas uzņēmumu peļņa Baltijā sasniedza 12 miljonus eiro – 6 miljoni eiro (51%) Igaunijā, 3,2 miljoni eiro (27%) Latvijā un 2,6 miljoni eiro (22%) Lietuvā.

Līdzīgi kā iepriekšējos periodos lielāko apdrošināšanas prēmiju daļu Baltijas valstīs veidoja KASKO (29,6 miljoni eiro), OCTA (29,1 miljons eiro) un īpašuma apdrošināšanas prēmijas (25,3 miljoni eiro). Savukārt atlīdzībās ERGO uzņēmumi Baltijā pērn izmaksāja 102 miljonus eiro, galvenokārt KASKO un OCTA apdrošināšanas gadījumu segšanai. Salīdzinot ar 2008.gadu, izmaksātās atlīdzības samazinājušās par 9,6%.

Dr. Kęstutis Bagdonavičius uzsver, ka tirgus kritums arvien spilgtāk iezīmē nepieciešamību pēc efektīvas un inovatīvas uzņēmējdarbības: “2009.gadā ERGO veica dažādas aktivitātes, lai palielinātu uzņēmuma resursu un darbības efektivitāti. Tajā pat laikā īpašu uzmanību vēršot uz klientu apkalpošanas kvalitāti, produktu attīstību vai darbu ar klientu pieteikumiem. Tādēļ, neskatoties uz tirgus kritumu un ekonomisko situāciju, esam spējuši saglabāt savu klientu portfeli līdzīgā līmenī kā iepriekšējā gadā”.

2009.gadā ERGO veiksmīgi turpināja uzlabot veselības apdrošināšanas portfeļa kvalitāti, saglabājot stabilas pozīcijas starp vadošajiem veselības apdrošinātājiem Latvijā. Tāpat ERGO uzņēmumi uzlaboja pozīcijas dzīvības apdrošināšanas tirgū Latvijā un Lietuvā, parakstot līgumu par Norvēģijas dzīvības apdrošināšanas kompānijas Vital Forsikring ASA portfeļa iegādi un noslēdzot stratēģisku sadarbību ar DnB Nord Banku.

ERGO sabiedrības Igaunijā un Lietuvā ir būtiski uzlabojušas kvalitāti un palielinājušas efektivitāti pārdošanas procesos. Pērn tika pabeigta pārdošanas tīkla restrukturizācija Igaunijas kompānijās, kas jau 2009.gada trešajā ceturksnī tām ļāva būtiski uzlabot rezultātus. Lietuvā ERGO pērn izveidoja jaunu pārdošanas tīklu dzīvības apdrošināšanas produktiem. Savukārt ERGO Latvijā 2009.gadā tika dubultots on-line pārdošanas kanālā izsniegto polišu skaits.

ERGO sasniedza ievērojamu pieaugumu privātpersonu segmentā, sevišķi īpašuma apdrošināšanas segmentā Latvijā un Lietuvā un tiesiskās apdrošināšanas segmentā Lietuvā. Tāpat ERGO Igaunijā ieviesa inovatīvu apdrošināšanas produktu, kas, iegādājoties īpašuma vai KASKO apdrošināšanu, klientam paredz piešķirt vienu papildus apdrošināšanas veidu bez maksas. Produkts paredz arī bezmaksas maiņas auto, klientiem, kuriem ir KASKO apdrošināšana.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?