Dubultojies e-apdrošināšanas pieprasījums

Gada laikā, kopš darbu uzsākusi pirmā e-apdrošināšanas sistēma Latvijā If Online, pieprasījums pēc e-polisēm strauji audzis. 2007.gada otrajā pusē e-polišu pieprasījums ir pat dubultojies un kopumā 2007.gadā e-polises iegādājušies jau 11% no If Latvia privātiem klientiem. If Online klienti novērtējuši ne tikai elektroniski iegādāto polišu izdevīgumu, bet arī ietaupīto laiku.

Turklāt elektroniski izdoto polišu īpatsvars pieaug – 2008.gada janvārī jau 19% no If Latvia privātajiem klientiem polises iegādājušies internetā, kas ir divreiz vairāk, kā pirms pusgada.

Visbiežāk iedzīvotāji internetā pērk ceļojumu polises – 75% no kopējā If Latvia e-polišu skaita. 16% iegādājušies e-OCTA polises, bet nedaudz vairāk kā 2% – iedzīves, civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises. Īpašuma apdrošināšanas e-polises veido 4% no kopējā e-polišu skaita.

Zīmīgi, ka visbiežāk iedzīvotāji internetā polises iegādājas darba laikā. Darba dienās no plkst. 8 – 18 tiek iegādāti 64% e-polišu, liecina If apkopotā informācija. 24% e-polišu iegādātas darba dienu vakaros, bet 11,6% – brīvdienās. E-polises iegādājas gan jauni, gan veci – pircēju vecums bijis no 16 līdz 71 gadiem, bet vidējais e-polises pircējs ir 35 gadus vecs.

Atzinību pelnījis fakts, ka uz Latvijā izstrādātās If Online ideoloģiskās un tehnoloģiskās bāzes gada nogalē ieviesta arī interneta apdrošināšanas sistēma Lietuvā, savukārt drīzumā tāda tiks ieviesta arī Krievijā.

Jānis Kesteris, If Baltijas un Krievijas IT vadītājs komentē: „E-apdrošināšanas projekts, kas aizsākās entuziasma dēļ, ir kļuvis par nopietnu pārdošanas kanālu, ko novērtējuši gan mūsu klienti, gan kolēģi ārpus Latvijas, gan konkurenti. Mūsu uzdevums – negulēt uz esošo sasniegumu lauriem, jo klienti pieprasa arvien augstāku kvalitāti, un e-risinājumu klāsts apdrošināšanā vēl ne tuvu nav izsmelts. Ticu, ka 2008.gads būs straujas e-apdrošināšanas izaugsmes gads, kurā būtisku lomu spēlēs OCTA likuma izmaiņas, kas ļaus no 1.jūnija iegādāties internetā un lietot satiksmē e-OCTA polises.”

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?