Divas trešdaļas iedzīvotāju neizvēlas ceļojuma apdrošināšanu atbilstoši ceļojuma mērķim

Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk ceļo un lielākā daļa iegādājas ceļojumu apdrošināšanu. Taču, izvēloties apdrošināšanas polisi, tikai trešdaļa iedzīvotāju apdrošināšanas polisē iekļautos riskus izvērtē atbilstoši ceļojuma mērķim. Pārējie iegādājas apdrošināšanu vieglprātīgi, neizvērtējot tajā ietvertos zaudējumu riskus, liecina apdrošināšanas sabiedrības If Latvia janvārī veiktā iedzīvotāju aptauja.

Aptaujas dati rāda, ka tikai 33.7% aptaujāto izvēlas apdrošināšanu atbilstoši ceļojuma mērķim, un tikai nedaudz vairāk gadījumos – 37,7% iedzīvotāji arī izvērtē papildiespējas, kuras var ietvert polisē (papildus ārstēšanās izdevumiem, iespējams nodrošināties arī negadījumiem, ja pazaudēta, sabojāta bagāža, juridiskā palīdzība vai citi iespējamie zaudējumi).

25% gadījumu tiek izvēlēta lētākā ceļojumu apdrošināšana, nedomājot par to, ko sedz šī apdrošināšanas polise. Interesanti, ka biežāk šādi rīkojas vīrieši. Savukārt ienākumu līmenim nav būtiskas nozīmes: cena kā vienīgais kritērijs ir gan cilvēkiem ar ienākumiem līdz 120 latiem, gan tiem, kuru ienākumi ir lielāki par 800 latiem mēnesī.

Vēl 25% gadījumu izvēlas ātrāk noformējamo polisi, savukārt 20% gadījumu polises tiek iegādātas, ņemot vērā citu ieteikumus.

Kā uzsver If Baltijas Atlīdzību vadītājs Oskars Hartmanis, īpaši aktuāli polisi iegādājoties neaizmirst atklāti norādīt ceļojuma mērķi ir cilvēkiem, kas nodarbojas ar aktīvu atpūtu – slēpošanu, snovbordu, jo pat vislabākajiem šī sporta veida pratējiem mēdz gadīties riskantas situācijas. „Iegādājoties lētāko polisi var gadīties situācija, ka apdrošināšana visus ceļojumā radušos zaudējumus tomēr nesedz. Piemēram, lai ietaupītu dažus latus, gadās, ka ceļojuma mērķis polisē tiek norādīts slēpošana, lai gan plānots nodarboties ar snovbordu. Taču šādā gadījumā, ja notiks nelaimes gadījums uz sniega dēļa, snovbordistam ārstniecības izdevumi būs jāsedz pašam, kaut ceļojuma apdrošināšanas mērķis ir tieši pasargāt ceļotājus no neplānotiem izdevumiem,” norāda O.Hartmanis.

Aptauja liecina, ka visbiežāk iedzīvotāji dodas atpūtas braucienos ar ekskursiju programmu – šāds ceļojuma mērķis minēts 66,2% braucienu. Otrs biežākais Latvijas iedzīvotāju ceļojuma mērķis ir iepirkšanās, kas minēta 24,8% gadījumu. Savukārt trešais populārākais ir atpūtas brauciens uz vasaras kūrortu, kas minēts 24,6% gadījumu.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?