Cilvēki izvēlas apdrošināšanas pakalpojumu iemaksas veikt pa daļām

70% cilvēku pēdējo trīs mēnešu laikā iegādājušies apdrošināšanas produktus, izvēloties, nevis maksāt uzreiz visu summu, bet veikt maksājumus pa daļām.

Pēc RSK apdrošināšanas AS pieredzes visbiežāk dalītie maksājumi tiek izvēlēti veselības un īpašuma apdrošināšanā. Turklāt veselības apdrošināšanu, izmantojot dalītos maksājumus, visaktīvāk iegādājas privātpersonas. Veselības un īpašuma apdrošināšana jau vairākus gadus ir starp pieprasītākajiem apdrošināšanas pakalpojumiem, līdz ar to arī dalīto maksājumu pieejamība ekonomiskās krīzes apstākļos, kad finansu resursi ir ierobežoti, ļaus cilvēkiem mazināt slogu uz mājsaimniecības budžetu.

Daudz biežāk tiek izvēlēts maksimālais iespējamais dalīto maksājumu skaits. Piemēram, pērn, iegādājoties veselības apdrošināšanas polisi, biežāk klienti izvēlējās veikt divus maksājumus, savukārt šobrīd maksimālos – četrus.

„Agrāk populāri bija iegādāties uz nomaksu OCTA un KASKO polises, taču šobrīd skaidri iezīmējas tendence veikt samaksu pa daļām arī tādiem apdrošināšanas produktiem kā īpašuma un veselības apdrošināšana. Nenoliedzami tieši valsts ekonomiskās situācijas ietekmē, kad ikviens sāk izjust finansu resursu trūkumu, ievērojama sabiedrības daļa izvēlas samaksu par iegādātajiem apdrošināšanas pakalpojumiem veikt pa daļām. Cilvēki baidās palikt bez nodrošinājumiem pret nesamērojamām izmaksām par medicīnas pakalpojumiem vai finansu līdzekļiem, kas būtu nepieciešami, lai nelaimes gadījumā, piemēram, atjaunotu mājokli, līdz ar to faktiski dalītajos maksājumos tiek saskatīts alternatīvs risinājums, kas ļauj ar salīdzinoši nelielām izmaksām vairākos maksājumos saglabāt līdzšinējo stabilitāti. Ņemot vērā tirgus situāciju, apdrošinātāji arvien biežāk piedāvās iegādāties apdrošināšanas produktus, norēķinoties par tiem pa daļām, jo cilvēku izvēle par labu dalītajiem maksājumiem visticamāk turpinās pieaugt,” Ēriks Gailāns, RSK apdrošināšanas AS valdes priekšsēdētājs.

Uzņēmumi, iegādājoties apdrošināšanas produktus, jau līdz šim visbiežāk samaksu veica dalot to vairākos maksājumos. Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, šobrīd tikai atsevišķi uzņēmumi atsakās, piemēram, no darbinieku veselības apdrošināšanas, lielākā daļa izvēlas maksimālo iespējamo maksājumu skaitu, pēc iespējas samazinot uzņēmuma izdevumus attiecīgajā brīdī.

No veselības apdrošināšanas polišu klāsta līdz šim visbiežāk uz nomaksu iegādājas Zaļo polisi, kas ietver pacientu iemaksu ambulatorās un stacionārās medicīnas iestādēs. 65% klientu, kas iegādājas šo polises veidu ir gados vecāki cilvēki – no 60 līdz 80 gadiem.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?