BTA saglabā apdrošināšanas tirgus līdera pozīcijas

BTA 2009.gada deviņos mēnešos ir parakstījusi bruto prēmijas par summu 39 379 449 LVL, līdz ar to BTA tirgus daļa sasniedz 23% no nedzīvības jeb risku apdrošināšanas tirgus Latvijā. Lai gan kopumā apdrošināšanas tirgus šobrīd piedzīvo kritumu, šis joprojām ir augstākais rādītājs Latvijas nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību vidū. BTA ir līderis arī apdrošināšanas atlīdzību izmaksu ziņā, deviņos mēnešos izmaksājot atlīdzības 23 896 157 LVL apmērā.

Vislielāko BTA portfeļa īpatsvaru veido KASKO jeb brīvprātīgā auto apdrošināšana ar parakstītajām bruto prēmijām 10.7 milj. LVL apmērā, kas sastāda 28.1%, kam seko OCTA ar 9.7 milj. LVL jeb 25.5%, Veselības apdrošināšana ar 8.5 milj. LVL jeb 22.3%, Īpašuma apdrošināšana ar 4.1 milj. LVL jeb 10.8% un Ceļojumu apdrošināšana ar 1.3 milj. LVL jeb 3.3%.

„Kopumā finanšu rādītājus vērtējam kā labus, ņemot vērā valstī apkārt valdošās biznesa apjomu samazināšanās tendences un neskaidrās nākotnes prognozes valsts ekonomikā. Joprojām esam apdrošināšanas tirgus līderis ar nelokāmu apņēmību šo pozīciju noturēt. Lai efektīvi strādātu un spētu sasniegt augstākminēto, detalizēti jāpārzina apdrošināšanas nozares nianses, jāorientējas tirgus situācijā, jāreaģē uz visiem ekonomikas procesiem gan Latvijā, gan ārpus tās, un iespēju robežās jāspēj paredzēt to sekas – tikai tā šobrīd iespējams nodrošināt kvalitatīvu apdrošināšanas aizsardzību saviem klientiem un vienlaikus – uzņēmuma veiksmīgu darbību un izaugsmi,” rezultātus komentē BTA valdes priekšsēdētājs Gints Dandzbergs.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?