BTA peļņa šā gada deviņos mēnešos – 4,23 miljoni latu

BTA grupas uzņēmumu peļņa pirms nodokļu nomaksas 2010. gada 9 mēnešos sastāda 4,23 milj. latu, kas ir vien par 1,2% mazāk nekā pērn šajā pašā laika periodā. Latvijas apdrošināšanas tirgū BTA, pēc šā gada pirmo 9 mēnešu datiem, pieder 26% apdrošināšanas tirgus.

Šā gada 9 mēnešos BTA grupas uzņēmumi bruto prēmijas parakstīja par summu 35,5 miljoniem latu, savukārt bruto atlīdzības izmaksāja par summu 18,6 miljoniem latu.

Gints Dandzbergs, BTA valdes priekšsēdētājs: „Šā gada pirmajos deviņos mēnešos sasniegtais vērtējamas pozitīvi. Protams, ir kritums, taču ar to rēķinājāmies, ņemot vērā situāciju Baltijas tirgos. Apdrošināšanas nozares specifikas dēļ ekonomikas recesijas izpausmes izjūtam ar novēlošanos, kaut tirgū kopumā šobrīd jau tiek runāts par ekonomikas atveseļošanos. Tomēr, kā plānots, Baltijas tirgu svārstības kompensē un līdzsvaro BTA veiksmīgā darbība ārvalstu tirgos.”

Vislielāko parakstīto bruto prēmiju summu BTA portfelī – 12,47 miljoni latu – sastāda OCTA apdrošināšana, savukārt bruto atlīdzībās izmaksāti 5,14 miljoni latu. Otrā lielākajā veidā – KASKO apdrošināšanā – BTA parakstījusi bruto prēmijas par summu 9 miljoniem latu un atlīdzībās izmaksājusi 5,56 miljoniem latu.

Auto apdrošināšanā līdz šim bija vērojams apjomu samazinājums, kam par iemeslu, lielākoties, bija cenu kritums ar auto saistītajās nozarēs. Arī iedzīvotāju pirktspēja bija ievērojami samazinājusies, kas ietekmēja nozari. Kopumā cenu kritums pēdējo divu gadu laikā bija ap 50% OCTA un ap 20% KASKO polisēm. Taču turpmāk situācija mainīsies, jo cenu samazinājuma kritiskā robeža ir sasniegta. Nākamā gada laikā varam prognozēt pat pakāpenisku cenu pieaugumu.

Viens no BTA lielākajiem apdrošināšanas veidiem ir arī veselības apdrošināšana. Šā gada pirmajos 9 mēnešos veselības apdrošināšanā parakstīto bruto prēmiju apjoms sasniedza 4,78 miljonus latu, bet izmaksāto atlīdzību kopējā summa – 4,51 miljoni latu. Ņemot vērā situāciju, ar kuru saskārās apdrošinātāji pērn, proti, krīzes dēļ uzņēmēji vairs neiegādājās veselības apdrošināšanu saviem darbiniekiem un arī valsts iestādes attiecās no šī pakalpojuma, veselības apdrošināšanas apjomi ievērojami samazinājās. Taču BTA ir izdevies ne vien apstādināt šī veida kritumu, bet pat ik mēnesi nodrošināt pakāpenisku tā pārdošanas apjomu pieaugumu.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?