Bargā ziema ietekmējusi If Latvija saņemto atlīdzību pieteikumu skaitu Latvijā un Baltijas valstīs kopumā

Aizvadītā bargā ziema ietekmējusi If apdrošināšana 2010.gada pirmā ceturkšņa darbības rezultātus, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika periodu. Laika posmā no janvāra līdz martam If apdrošināšana saņēmusi par 20% vairāk atlīdzību pieteikumu, kas vienlaikus par trešdaļu (33%) arī palielinājis pieteikto atlīdzību apmēru.

Pieaug atlīdzību pieteikumu skaits

Ilgā un bargā ziemā šī gada pirmajos trīs mēnešos If apdrošināšana klientiem sagādājusi ne mazums problēmu – gada pirmajā ceturksnī par 88% pieaudzis atlīdzību pieteikumu skaits privātā īpašuma segmentā, bet korporatīvā īpašuma segmentā tas ir bijis par 45% lielāks kā gadu iepriekš. Arī automašīnu īpašniekiem aizvadītā ziema ar mainīgajiem un bīstamajiem apstākļiem uz ceļa sagājusi ne mazums problēmu. Gada pirmajos trīs mēnešos par 39% pieaudzis pieteikto atlīdzību skaits no OCTA polišu īpašniekiem. Par 30% audzis arī vispārējās civiltiesiskās atbildības polišu īpašnieku pieteikto atlīdzību skaits, liecina If apdrošināšana apkopotie dati. Atsevišķos segmentos – jūras risku, nelaimes gadījumu apdrošināšanā un citos – atlīdzību skaits šogad ir samazinājies. Kopumā gada pirmajā ceturksnī If apdrošināšana saviem klientiem atlīdzības ir izmaksājusi 1,209 miljonus LVL.

„Atlīdzību pieteikumu skaits ir palielinājis arī pieteikto atlīdzību apjomu, taču tā ir apdrošināšanas biznesa sastāvdaļa. Apdrošināšana aizsargā klientus, kad notiek nopietnas lietas, un šī ziema mums deva iespēju klientiem pierādīt, ka viņi ir izvēlējušies pareizo apdrošinātāju,” norāda If P&C Insurance AS valdes locekle Dace Ivaska.

If P&C Insurance rezultāti Baltijas valstīs

Aizvadītā bargā ziema ietekmējusi If P&C Insurance AS 2010.gada pirmā ceturkšņa darbības rezultātus, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika periodu. Laika posmā no janvāra līdz martam If P&C Insurance AS parakstījusi apdrošināšanas prēmijas 457 miljonu EEK apmērā, kas ir par 22% mazāk nekā 2009.gadā, kad tika parakstītas prēmijas 584 miljonu EEK apmērā. Uzņēmuma peļņa pēc nodokļu nomaksas ir bijusi 37 miljonu EEK apmērā (2009.gadā – 123 miljoni EEK).

„Šīs ziemas sniegs If P&C Insurance visās Baltijas valstīs sagādāja negaidīti lielu atlīdzību skaita pieaugumu. Bez jau ierastā satiksmes negadījumu skaita pieauguma ziemas laikā, šoziem saskārāmies arī ar sīko kriminālpārkāpumu skaita pieaugumu, ko vēl vairāk veicināja tumšais laiks gada aukstajos mēnešos.

Tomēr, neraugoties atlīdzību skaita pieaugumu, konkurence nedzīvības apdrošināšanas tirgos visās trijās Baltijas valstīs pastāvīgi palielinās,” norāda If P&C Insurance AS valdes priekšsēdētājs, Latvijas filiāles vadītājs Andris Morozovs.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?