Apdrošinātāji atbalsta OCTA nepieciešamību mopēdiem

Valdības akceptētie grozījumi par izmaiņām Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā, kas paredz, ka OCTA polises būs jāiegādājas arī mopēdu īpašniekiem, ir pamatoti un nepieciešami, – uzskata AAS “Seesam Latvia” valdes locekle, Apdrošināšanas un attīstības departamenta direktore Anita Veinberga, piebilstot, ka šie grozījumi ienestu ne tikai lielāku sakārtotību apdrošināšanas sistēmā, bet arī būtu godīgi pret visiem tiem satiksmes dalībniekiem, kas OCTA līgumus slēguši jau līdz šim. A. Veinberga domā, ka šie grozījumi tiks atbalstīti Saeimā un stāsies likumiskā spēkā.

Līdz šim mopēdu īpašniekiem civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (CTA) līgumu slēgšana nebija obligāti saistoša. Viņi CTA līgumus ar apdrošinātājiem varēja slēgt brīvprātīgi, taču tādu iespēja izvēlējās tikai retais – ja kopumā Latvijā ir reģistrēti vairāk nekā 19 000 mopēdu, tad no tiem apdrošināti ir mazāk nekā 1 %.

Apdrošināšanas akciju sabiedrības „Seesam Latvia” Transportlīdzekļu apdrošināšanas produktu grupas vadītājs Pēteris Lečmanis informē, ka pēdējo divu gadu laikā AAS “Seesam Latvia” izsniegusi 83 mopēdu CTA polises.

Tā kā līdz šim apdrošinājies pavisam neliels mopēdistu skaits, tad arī atlīdzības pieteikumu pēc negadījumiem bijis maz. Vidējais atlīdzības apjoms pēdējo divu gadu laikā ir aptuveni 200 latu un lielākā atlīdzība, kas izmaksāta saistībā ar mopēda civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgumu, ir 325 lati.

Ceļu satiksmes likums definē, ka mopēds ir divriteņu, trīsriteņu vai četrriteņu transportlīdzeklis, kura motora darba tilpums ir ne lielāks par 50 kubikcentimetriem (dzirksteļaizdedzes tipa motoriem) vai kura maksimālā jauda ir ne lielāka par 4 kW (elektromotoriem vai cita veida iekšdedzes tipa motoriem) un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums nepārsniedz 45 kilometrus stundā.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?