Apdrošināšanas tirgus piedzīvo kritumu par 35%

Šī gada 1. ceturksnī apdrošināšanas sabiedrību parakstīto bruto prēmiju apmērs bija 48,9 miljoni latu, kas ir par 35,2% mazāk nekā pagājušā gada 1. ceturksnī. Turpretim izmaksāto bruto atlīdzību apmērs sastādīja 31,5 miljonus latu, kas ir par 30,2% mazāk nekā līdzīgā periodā gadu iepriekš, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotā informācija.

Pirmajā ceturksnī turpināja palielināties ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu parakstīto bruto prēmiju apmērs – par 63,9%, salīdzinot ar 2009. gada 1. ceturkšņa beigām, un 2010. gada 1. ceturkšņa beigās filiāļu parakstīto bruto prēmiju apmērs sasniedza 9,9 miljonus latu. Savukārt izmaksāto bruto atlīdzību apmērs palielinājās vairāk nekā divas reizes un sasniedza 4,9 miljonus latu. Pieaugums galvenokārt saistīts ar apdrošināšanas sabiedrību noslēgto apdrošināšanas līgumu nodošanu tām apdrošināšanas sabiedrībām, kuras apdrošināšanas pakalpojumus Latvijā sniedz ar filiāļu starpniecību.

Nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību parakstīto bruto prēmiju portfelī šī gada pirmajā ceturksnī vislielākā daļa bija par sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku obligāto civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu – 21,8%, savukārt 21,1% – par sauszemes transporta apdrošināšanu, 20% – par veselības apdrošināšanu, 17,7% – par īpašuma apdrošināšanu.

Apmēra ziņā lielākā – 1,8 miljonus latu – apdrošināšanas atlīdzību prasība 2010. gada 1. ceturksnī bija par īpašuma apdrošināšanu pret uguns un dabas stihiju postījumiem.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?