Apdrošināšanas tirgus apskati un pētījumi

If peļņa Baltijā šī gada pirmajā ceturksnī – 1.4 miljoni eiro

If peļņa Baltijā šī gada pirmajā ceturksnī - 1.4 miljoni eiro

If uzņēmuma Igaunijā un tā filiāļu Latvijā un Lietuvā konsolidētā peļņa 2012.gada pirmajā ceturksnī bija 1.4 miljoni EUR. Salīdzinājumam, 2012.gada pirmajā ceturksnī uzņēmums Baltijas tirgū nopelnīja 5.7 miljonus eiro. If Baltijas tirgū parakstīto bruto prēmiju apjoms 2013.gada pirmajos trīs mēnešos... (Turpināt lasīt)

Atslēgvārdi:             

ERGO peļņa Baltijas valstīs pieaugusi par trešdaļu

Saskaņā ar Starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem (IFRS), ERGO Baltijas valstīs 2013. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada 1.ceturksni, spējis kāpināt peļņu par 37,5%, nopelnot 228 tūkstošus eiro. Līdz 39 miljoniem eiro pieaudzis ERGO parakstīto prēmiju apjoms Baltijas valstīs, veicinot... (Turpināt lasīt)

Apdrošinātājs BALTA gada 1.ceturksni noslēdz ar pozitīviem rezultātiem

Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA, kas ietilpst starptautiskajā grupā „RSA Group”, šī gada 1.ceturkšņa rezultāti uzrāda pozitīvas darbības tendences. Kompānija, strādājot Latvijas tirgū, pirmajā ceturksnī guvusi nelielu peļņu, kas ir ievērojams uzlabojums pret iepriekšējā gada pirmo ceturksni, kad tika piedzīvoti... (Turpināt lasīt)

AAS “Gjensidige Baltic” 2012.gadu noslēdz ar ievērojamu parakstīto prēmiju pieaugumu

Norvēģu akcionāru “Gjensidige Forsikring” meitas uzņēmums AAS“Gjensidige Baltic” 2012.gadā uzrāda būtisku pieaugumu parakstīto prēmiju apjomā, kas saskaņā ar kompānijā apkopoto informāciju (neauditētajiem rezultātiem) salīdzinājumā ar šādu periodu pērn pieaudzis par 13.4%. Kopējais parakstīto prēmiju apjoms 2012.gadā sasniedza 44.2 milj. latus,... (Turpināt lasīt)

If peļņa Baltijā 2012.gadā – 20.7 miljoni eiro

If P&C Insurance AS uzņēmuma Igaunijā un tā filiāļu Latvijā un Lietuvā konsolidētā peļņa 2012.gadā bija 20.7 miljoni EUR (14.5 miljoni LVL). Salīdzinājumam 2011.gadā uzņēmuma peļņa bija 21.5 miljoni EUR (15.1 miljons LVL). If Baltijas tirgū parakstīto bruto prēmiju apjoms... (Turpināt lasīt)

Atslēgvārdi:                 

“Seesam”: vidējā apdrošināšanas atlīdzība mājokļiem palielinājusies divas reizes

Pēdējā gada laikā divas reizes palielinājies apdrošināšanas kompānijas “Seesam” privātpersonām izmaksātais vidējās atlīdzības apmērs par mājokļiem nodarītajiem zaudējumiem. 2011. gadā vidējā izmaksātā atlīdzība par notikušajiem apdrošināšanas gadījumiem bija apmēram 600 latu, bet 2012. gadā vidējā izmaksātā atlīdzība sasniedza jau apmēram... (Turpināt lasīt)

Apdrošināšanas tirgū vērojamā izaugsme saglabāsies arī nākamgad

2012. gadā Latvijas apdrošināšanas tirgu galvenokārt ietekmēja ar apdrošināšanu saistīto makroekonomikas rādītāju uzlabošanās, patērētāju aktivitātes pieaugums, kā arī apdrošinātāju spēja piedāvāt cenai atbilstošus pakalpojumus un risinājumus. Par to liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) dati. Savukārt nākamgad, kad... (Turpināt lasīt)

AAS “Gjensidige Baltic” šī gada 3. ceturksni noslēdz ar pieaugumu visos lielākajos apdrošināšanas veidos

Norvēģu akcionāru “Gjensidige Forsikring” meitas uzņēmums AAS “Gjensidige Baltic” šā gada pirmos 3 ceturkšņus noslēdza ar stabilu pieaugumu teju visos galvenajos apdrošināšanas veidos. Kopējais parakstīto prēmiju apjoms š ā gada 9 mēnešos salīdzinājumā ar šādu periodu pērn ir pieaudzis par... (Turpināt lasīt)

Septembris apdrošināšanā iezīmējies ar satiksmes negadījumu skaita pieaugumu

Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) jaunākie dati, septembrī par 50% samazinājušies īpašumu apzagšanas gadījumi, bet sadursmēs ar citiem transportlīdzekļiem sasniegts līmenis, kas raksturīgs dziļām un sniegotām ziemām. To daļēji var skaidrot ar aktīvās atvaļinājumu sezonas beigām... (Turpināt lasīt)

If peļņa Baltijā sasniedz 12.4 miljonus eiro

If uzņēmuma Igaunijā un tā filiāļu Latvijā un Lietuvā konsolidētā peļņa 2012.gada sešos mēnešos bija 12.4 miljoni EUR (2011.gada attiecīgajā laika periodā – 8.1 miljons EUR). If parakstīto bruto prēmiju apmērs Baltijā šajā periodā ir pieaudzis par 2%, savukārt If... (Turpināt lasīt)

Atslēgvārdi:             

BTA: Cilvēki neizvērtē riskus savam īpašumam

Lai izvērtētu noziedzības līmeni Latvijas pilsētās un iedzīvotāju gatavību pasargāt savu īpašumu, „BTA Insurance Company” SE, vadošais nedzīvības apdrošināšanas uzņēmums Latvijā, izveidoja Latvijas karti, kurā salīdzināts izdarīto kriminālnoziegumu skaits, kas vērsts pret cilvēku īpašumu, un BTA īpašuma apdrošināšanas polišu iegādes... (Turpināt lasīt)

BTA neauditētā peļņa 2011. gadā – 3 milj. latu

BTA plāno noslēgt 2011. gadu ar peļņu 3 milj. latu apmērā, kas ir par aptuveni trešdaļu mazāk nekā 2010. gadā. Tomēr joprojām BTA ir līderis Latvijā reģistrēto apdrošināšanas uzņēmumu vidū pēc parakstītājām bruto prēmijām, pēc izmaksātajām atlīdzībām, bilances kopsummas un... (Turpināt lasīt)

BTA: Kopš 2009. gada par 50% pieaudzis apdrošināto skaits nelaimes gadījumu apdrošināšanā

Nelaimes gadījumu apdrošināšana pēdējos gados guvusi arvien lielāku popularitāti, šogad īpaši paaugstinot savus rādītājus. Salīdzinot ar 2011. gadu, šogad pret nelaimes gadījumiem apdrošinājušies par 20 % vairāk Latvijas iedzīvotāju nekā pērn. Arvien vairāk iedzīvotāju iegādājas kompleksās polises, proti, apdrošina ne... (Turpināt lasīt)

Balta: šogad apdrošināšanas tirgus augs par 7%

Ņemot vērā Latvijas ekonomikas pieaugumu aizvadītajā gadā, 2012. gadā ir sagaidāms, ka atsāksies arī vietējā apdrošināšanas tirgus izaugsme. Šogad apdrošināšanas tirgu galvenokārt ietekmēs ar apdrošināšanu saistīto līdzšinējo makroekonomikas rādītāju uzlabošanās un tās izraisītais patērētāju aktivitātes pieaugums, kā arī tas, cik... (Turpināt lasīt)

Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus šogad varētu pieaugt par 5%

Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus šogad varētu pieaugt par 5%

Pagājušajā gadā nedzīvības apdrošināšanas tirgus turpināja kritumu, samazinoties par aptuveni 20 %, tādējādi nonākot līmenī, kādā tas atradās 2006. gadā. Kopumā divu pēdējo gadu laikā Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus nokrities par aptuveni 50 % un atbilst tām prognozēm, kuras apdrošināšanas... (Turpināt lasīt)

Janvāra sākuma atkusnis nodarījis būtiskus zaudējumus daudziem īpašumiem

Janvāra sākuma atkusnis nodarījis būtiskus zaudējumus daudziem īpašumiem

Šā gada janvāra divās pirmajās nedēļās apdrošināšanas akciju sabiedrība “Seesam Latvia” saņēmusi jau vairāk nekā 50 atlīdzību pieteikumus, kas saistīti ar lielajai snigšanai sekojušā atkušņa radītajiem zaudējumiem. Un ar katru nākamo dienu pieteikumu skaits pieaug. Zvanītāju skaits ir vēl lielāks... (Turpināt lasīt)

Nedēļas laikā Swedbank apdrošināšana saņem 118 pieteikumus par sniega radītiem zaudējumiem

Sniega segas lielā biezuma un netīrīto ēku jumtu dēļ Swedank apdrošināšana pagājušās nedēļas laikā ir saņēmusi 118 atlīdzības pieteikumus par klientu mājokļiem nodarītiem zaudējumiem. Vidēji dienā tiek saņemti ap 20 atlīdzību pieteikumi, kas saistīti ar mājokļa applūšanu nekoptu ēku jumtu... (Turpināt lasīt)

BTA: masveidā pieaug apdrošināšanas pieteikumu skaits sniega nodarīto postījumu dēļ

Pēdējo nedēļu laikā BTA ik dienas saņem vairākus desmitus apdrošināšanas pieteikumu pa visu Latviju, kam par iemeslu ir sniega nodarītie bojājumi dažāda veida īpašumam. Īpaši pilsētniekiem šoziem jāsaskaras ar noplūdušu griestu un sienu problēmu, ko rada uz jumtiem kūstošais sniegs.... (Turpināt lasīt)

Apdrošināšanas kompānijas 3.ceturkstnī strādājušas ar 14,6 miljonu latu peļņu

Apdrošināšanas kompānijas 3.ceturkstnī strādājušas ar 14,6 miljonu latu peļņu

Šī gada 3. ceturksnī apdrošināšanas kompānijas strādāja ar 14,6 miljonu latu peļņu, t.sk. dzīvības apdrošināšanas kompāniju peļņa bija 2,4 miljonu latu, savukārt nedzīvības apdrošināšanas kompāniju – 12,2 miljonu latu, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotā informācija apdrošināšanas tirgus datiem... (Turpināt lasīt)

Tikai 53% autovadītāju laikus plāno OCTA iegādi

Apdrošināšanas sabiedrības „BALTA” veiktajā „Snapshots” aptaujā par OCTA apdrošināšanas iegādes paradumiem secināts, ka tikai 53 procenti autovadītāju laikus plāno OCTA polises iegādi, savukārt visapzinīgākie autobraucēji ir reģionos. Aptaujā tika apzināti vairāk nekā 1000 respondentu visā Latvijā, lai noskaidrotu, kā cilvēki... (Turpināt lasīt)