KASKO apdrošināšana

KASKO ir brīvprātīga sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana, kas sevī ietver plašu riska spektru. Apdrošinašana sedz zaudējumus, kas radušies transportlīdzekļa bojājuma, laupīšanas vai zādzības gadījumā. Atšķirībā no OCTA, KASKO apdrošināšana nav obligāta, tomēr, ja plānojat iegādāties automašīnu līzingā, kā viena no līzinga kompāniju obligātām prasībām ir KASKO apdrošināšanas polise.

KASKO apdrošināšana ir pieejama dažādiem transportlīdzekļiem –  ne tikai vieglajām, bet arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem un visu veidu piekabēm.

Apdrošināšanas kompānijas, kas piedāvā KASKO apdrošināšanu:

KompānijaInformācija mājaslapā
Baltahttp://www.balta.lv/lv/privatpersonam/kasko/isuma
Baltijas Apdrošināšanas Namshttp://www.ban.lv/lat/kasko-apdrosinasana.php?id_article=465
Baltikumshttp://www.baltikums-online.lv/services_legal/kasko/kaskosapdrosinasana.html
BALVAhttp://www.balva.lv/lv/private/car-insurance/casco
BTAhttp://www.bta.lv/lat/private/casco/insurance
ERGO Latvijahttp://www.ergo.lv/privatpersonam/transportlidzeklu-apdrosinasana/kasko/lv/
Gjensidige Baltichttp://gjensidige.lv/lv/vehicle/CASCO/about/about/
IF Latviahttp://www.if.lv/web/lv/privatpersonam/apdrosinasana/transportlidzeklim/kasko/pages/kasko.aspx
Seesam Latviahttp://www.seesam.lv/lv/privatpersonam/transportlidzeklu-apdrosinasana/kasko

KASKO apdrošināšanas polises cena

Apdrošināšanas prēmija (polises cena) tiek aprēķināta individuāli, ņemot vērā tieši Jūs raksturojošos riska faktorus un izvēlētos nosacījumus. Iegādājoties KASKO apdrošināšanas polisi, katra apdrošināšanas kompānija izvirza savus nosacījumus, kas būtiski ietekmē polises cenu. Esam apkopojuši būtiskākos faktorus, kas ietekmē KASKO cenu:

 • Transportlīdzekļa vērtība – šim faktoram ir liela nozīme – jo augstāka ir auto tirgus vērtība, jo lielāka būs KASKO polises cena. Autotransporta vērtības noteikšanai apdrošinātāji izmanto Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja apstiprināto automobiļu vērtību katalogu, kurā ir biroja veiktā analīze par esošajām transportlīdzekļu vērtībām, apkopojot un izanalizējot datus no vadošajiem specializētajiem preses izdevumiem un auto tirdzniecības interneta portāliem. Savukārt, ja iegādājaties jauno auto – tā būs auto dīlera noteiktā jeb iegādes cena. Jāņem vērā arī fakts, ka transportlīdzekļa pilnīgas bojāejas vai zādzības gadījumā, apdrošināšanas atlīdzība tiek aprēķināta par pamatu ņemot transportlīdzekļa tirgus vērtību negadījuma brīdī, tādēļ nav vērts transportlīdzekli apdrošināt paaugstinātā vērtībā.
 • Izvēlētais pašrisks – zaudējumu apmērs, ko apdrošināšanas gadījumā uzņemsieties segt paši. Šis ir nozīmīgs faktors, kas būtiski ietekmē KASKO polises cenu. Jo lielāku pašrisku Jūs izvēlaties un uzņematies, jo lētāka būs Jūsu KASKO polises cena. Savukārt, ja izvēlēsieties polisi ar 0 pašrisku, ko piedāvā dažas apdrošināšanas kompānijas, attiecīgi lielāka būs KASKO polises cena. Turpretim, jo auto ir vecāks, jo mazāka iespēja iegādāties KASKO ar 0 pašrisku.
 • KASKO apmaksas grafiks – apdrošināšanas kompānijas Jums vienmēr piedāvās izdevīgāku KASKO cenu, ja polises iegādi apmaksāsies uzreiz par visu apdrošināšanas periodu. Sadalot KASKO polises apmaksu vairākos maksājumos (piemēram, reizi ceturksnī vai pusgadā) polises cena var sadārdzināties līdz 10 %. Apdrošināšanas polises darbības termiņš ir viens gads.
 • Trasportlīdzekļa izmantošanas veids – privātiem braucieniem, pasažieru vai kravas pārvadāšanai u.c.
 • KASKO polises darbības teritorija – standarta piedāvājumos apdrošināšanas polises darbības teritorija ir Eiropa, tomēr nepieciešamības gadījumā polises darbība var tikt ierobežota ar Baltijas valstīm, kā arī NVS valstīm. Attiecīgi, ja KASKO darbības teritoriju izvēlēsieties visu Eiropu, tās cena būs lielāka nekā, ja izvēlētos tikai Baltijas valstis.
 • Trasportlīdzekļa marka, modelis un tā vecums.

Atsevišķas apdrošināšanas kompānijas ņem vērā arī tādus rādītājus kā automašīnas motora tilpums, īpašnieka bonus- malus klasi, jaunākos lietotājus, kā arī Jūsu iepriekšējo K ASKO apdrošināšanas vēsturi.

Ieguvumi no KASKO apdrošināšanas

KASKO apdrošināšana atlīdzina zaudējumus, kas radušies saistībā ar:

 • Ceļu satiksmes negadījumu;
 • Dabas stihiju iedarbībā – vēja, zibens spēriena, krusas, plūdu un zemestrīces;
 • Citu personu ļaunprātīgu rīcību – piemēram, ja kāds saskrāpēs vai iebuktēs Jūsu automašīnu;
 • Transportlīdzekļa zādzības vai laupīšanas gadījumā;
 • Dzīvnieku un/vai putnu nodarīti bojājumi;
 • Dažādu priekšmetu un/vai vielu uzkrišanas gadījumā;
 • Ugunsgrēka gadījumā.

Katra apdrošināšanas kompānija atlīdzības izmaksu gadījumā vadās pēc savas noteiktas metodikas un tās var būt atšķirīgas, vairāk informācijas par to iespējams uzzināt apdrošinātāju KASKO apdrošināšanas noteikumos.

KASKO polises izņēmumi

Apdrošināšanas līguma noteikumos ir paredzēti gadījumi, kad apdrošinātājs neatlīdzina nodarītos zaudējumus. Piemēram, ja transportlīdzeklis ir vadīts alkohola reibumā vai  tiek izmantots jebkada veida sacensībās. Tādēļ nebūtu lieki atgādināt, ka pirms apdrošināšanas līguma noslēgšanas ir ļoti svarīgi zināt un saprast visus līgumā paredzētos izņēmuma gadījumus, ar kuriem savlaicīgi var iepazīties KASKO apdrošināšanas noteikumos katras apdrošināšanas kompānijas mājaslapā.

Kā samazināt KASKO polises cenu?

 • Palielinot pašriska apmēru;
 • Ja ar automašīnu nebraucat ārpus Baltijas valstīm – izvēlaties KASKO darbības teritoriju Baltijas valstis nevis visu Eiropu;
 • Apmaksājiet KASKO polisi vienā maksājumā, nedalot to 2, 3 vai 4 maksājumos.