Apdrošināšana liek justies stabili

Katram pieder kāds īpašums – telpa, kurā dzīvojam un darbojamies, ikdienā vajadzīgas mantas. Mūs sarūgtinātu to sabojāšana vai 8 zaudēšana ugunsgrēka, dabas stihijas vai nelaimes gadījumā. Nepatīkamas emocijas, neparedzēti izdevumi! Ka tos mazināt, ko darīt, lai nevajadzētu šķirties no ievērojamām naudas summām īpašuma atjaunošanai vai remontam?

Daudzi zina atbildi – īpašums ir jāapdrošina! Vislabāk padomu prasīt godprātīgiem apdrošinātājiem, kuri profesionāli izskaidros visus riskus un noteikumus, lai cietušais ne tikai samaksātu apdrošināšanas prēmiju, bet nelaimes gadījumā saņemtu arī atlīdzību. Apdrošināšanas sabiedrības Balva Dobeles pārdošanas punkta dežurējošā speciāliste Juta Sproģe (attēlā) uzsver, ka personīgā saikne starp apdrošināšanas speciālistu un klientu ir ļoti būtiska: ja klients uzticas apdrošinātājam, sadarbība ir daudz veiksmīgāka un abpusēji izdevīgāka.

Sausas zāles dedzināšana pavasari, bet, ņemot vērā šis ziemas laika apstākļus, zāle tiek dedzināta ari janvārī, ir Latvijas posts. Sodi un runas nepalīdz, tāpēc lauku māju īpašniekiem jau laikus vajadzētu nodrošināties, lai šādu apstākļu sakritības dēļ nepaliktu pilnīgi tukšā – bez mājām, lopiem un iedzīves. Un ne jau tikai kūlas dedzināšana vien, to var izdarīt gan zibens, gan īssavienojums elektrības vados, gan ļaunprātīgi cilvēki. Var uznākt ari vētra vai ilgstošas lietavas – neviens nav pasargāts un nevar būt drošs, ka nekas nenotiks, tāpēc laikus jādomā kā izvairīties no tik biedējošas iespējas. Lauku saimniecību apdrošināšana, tai skaitā ēku, mantas, tehnikas un lopu apdrošināšana ir viens no aktuālākajiem Balva piedāvājumiem. Katra klienta vēlmes ir atšķirīgas, tāpēc piedāvājums katrā konkrētajā gadījumā ir individuāls. Lauku ļaudīm vairāk jāuzmanās no nelūgtiem viesiem un dabas stihijām, bet pilsētas dzīvokļos var gadīties zagļi. Tikko izremontētu dzīvokli var sabojāt plīsusi ūdensvada caurule. To vajadzētu ņemt vērā un pirms nākas vēlreiz samaksāt par skābto remontu pašam, labāk apdrošināt savu dzīvokli un mantu, tādējādi izvairoties no papildu izdevumiem.

Ziemas prieki dažkārt beidzas ar traumām – slēpotāji un slidotāji ne vienmēr ir tik profesionāli, kā viņiem pašiem šķiet, un neaprēķina savas spējas. Rodas traumas – lūzumi, sasitumi, mežģījumi. Visus šos riskus sabiedrībā Balva var apdrošināt ari uz sezonu, piemērām uz mēnesi, trim mēnešiem, pusgadu un gadu. Katram, kurš nolēmis doties slēpot uz ārzemēm, jāatceras, ka apdrošināšanas polise ir neatņemama ceļojuma sastāvdaļa.

Sproģes kundze zina teikt, ka Balvas polises ceļojumu un nelaimes gadījumu apdrošināšanā ir ļoti iecienītas, jo klientam ir garantija, ka tiks atrisinātas veselības problēmas, ja tās gadīsies ārzemēs. Jāatceras ari par bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanu.

Balva sniedz apdrošināšanas pakalpojumus ari juridiskajām personām, piedāvājot apdrošināt biroja tehniku, preces noliktavās un veikalos, kā ari nekustamos īpašumus un civiltiesisko atbildību. Savukārt tiem, kuri būvē un pārbūvē, ar likumu noteikts iegādāties civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises. Visos nekustamā īpašuma vai mantas apdrošināšanas gadījumos ir svarīgi pareizi noteikt īpašuma vērtību. To var izdarīt gan pēc īpašnieka rīcībā esošajiem dokumentiem; var arī lūgt apdrošināšanas speciālistus, lai novērtē īpašumu. Tas ir bezmaksas pakalpojums. Galvenais, ko vajag atcerēties apdrošināšanas ņēmējam – ja iestājas apdrošināšanas gadījums, jāzvana ne tikai policijai un citiem dienestiem, bet ari savam apdrošinātājam. Tikai viņš spēs precīzi informēt, kā tālāk rīkoties, lai saņemtu kompensāciju nelaimes gadījumā.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?