AIG pārdod ALICO apdrošināšanas koncernam MetLife par 15,5 ASV miljardiem dolāru

Šis darījums sniedz AIG būtisku iespēju atmaksāt parādu Amerikas Savienoto valstu valdībai, tai skaitā 6,8 miljardus ASV dolāru skaidrā naudā Ņujorkas Federālo rezervju bankai.

Ņujorka, 2010.gada 8. marts – American International Group (turpmāk tekstā AIG) šodien paziņoja par noslēgto līgumu, saskaņā ar kuru apdrošināšanas koncerns MetLife iegādājas vienu no lielākajām un daudzveidīgākajām dzīvības apdrošināšanas kompānijām – American Life Insurance Company (ALICO). Darījuma summa ir aptuveni 15,5 miljardi ASV dolāru, tai skaitā 6,8 miljardi ASV dolāru skaidrā naudā, savukārt atlikusī daļa tiek nodota MetLife akcijās. Tomēr galīgās summas var mainīties atkarībā no līguma nosacījumiem. No šī darījuma iegūtā skaidrā nauda tiks izmantota, lai mazinātu Ņujorkas Federālo rezervju bankas likvidācijas priekšroku Īpašam nolūkam dibinātajā sabiedrībā (special purpose vehicle (SPV)), kuru izveidojusi AIG un Ņujorkas Federālo rezervju banka, lai nodrošinātu interešu aizstāvību ALICO uzņēmumā.

”Šis darījums ir nopietns solis pretī parāda atmaksai valdībai. ALICO ir unikāls starptautisks dzīvības apdrošinātājs un mēs uztveram šo darījumu kā lielisku apliecinājumu uzņēmuma potenciāla kāpināšanai ilgtermiņā. ALICO pārdošana, kā arī pagājušās nedēļas darījums par AIA pārdošanu koncernam Prudential, veidos aptuveni 50,7 miljardu ASV dolāru lielus ieņēmumus. No tiem 31,5 miljardi ASV dolāru skaidrā naudā tiks novirzīti parāda atmaksai Ņujorkas Federālo rezervju bankai, savukārt akcijas aptuveni 19,2 miljardu ASV dolāru apjomā ir paredzētas parāda atmaksai ASV valdībai. Abi pārdošanas darījumi nodrošina AIG ar nepieciešamo papildus elastību, lai varētu ieviest uzsāktos restrukturizācijas un biznesa atjaunošanas plānus, kā arī ļauj koncentrēties uz apdrošināšanas biznesa vērtības stiprināšanu,” uzskata Harvey Golub, AIG Direktoru Padomes priekšsēdētājs.

2009.gada 1.decembrī Ņujorkas Federālo rezervju banka saņēma  ALICO Īpašam nolūkam dibinātās sabiedrības priekšrocību akcijas ar likvidācijas daļu 9 miljardu ASV dolāru apmērā. Noslēdzot ALICO pārdošanas darījumu, ALICO SPV saņems 6.8 miljardus ASV dolāru skaidrā naudā parāda nomaksai Ņujorkas Federālo rezervju bankai un paturēs atlikumu kā darījuma atlīdzību, sastāvošu no 78 239 712 kopējā kapitāla akcijām, 6 857 000 jaunizlaistām akcijām, kuras pēc MetLife akcionāru apstiprinājuma tiks pārveidotas par parastajām akcijām, un 40 miljoniem MetLife vērtspapīru vienību  parādsaistību segšanai 3 miljardu dolāru apmērā.

Izvērtējot finanšu tirgus stāvokli, MetLife laika gaitā plāno realizēt ALICO Īpašam nolūkam dibinātās sabiedrības akcijas, tomēr tas nevar notikt pirms līgumā atrunātā aktīvu turēšanas perioda beigām. Līdzekļi, kas iegūti no realizācijas, primāri tiks izmantoti Ņujorkas Federālās rezervju bankas atlikušo ALICO Īpašam nolūkam dibinātās sabiedrības priekšrocību akciju atmaksai, savukārt atlikusī summa tiks izmantota AIG saistību segšanai pret Ņujorkas Federālo rezervju banku.

Kā paskaidroja Rodney O.Martin, Jr., ALICO valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors, ”Mūsu uzņēmumu šis darījums iepriecina. MetLife ir cienījama un finansiāli stabila institūcija, kura saviem klientiem, starpniekiem un darbiniekiem garantē stabilitāti un drošību. Mūsuprāt, pārejas process, lai mēs kļūtu par MetLife Starptautiskajā Biznesa komandas biedriem būs viegls un daudzsološs.   Apvienojot mūsu panākumus globālā mērogā, kā arī veiksmīgos biznesa modeļus, mēs spēsim radīt nepārspējamu globālās dzīvības apdrošināšanas franšīzi.”

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?