AAS “Gjensidige Baltic” pirmajā pusgadā atlīdzībās izmaksājusi 13,9 miljonus latu

Apdrošināšanas tirgus attīstību Baltijā 2010.gada pirmajā pusgadā būtiski ietekmēja pasaules finanšu krīzes atbalss, kā arī šī gada sākumā piedzīvotā skarbā ziema, kad ievērojami pieauga ceļu satiksmes un dažādu dabas stihiju negadījumu skaits. Tā ietekmē norvēģu akcionāru “Gjensidige Forsikring” meitas uzņēmums “Gjensidige Baltic” atlīdzībās pirmajā pusgadā klientiem izmaksājusi 13,9 miljonus latu. Turpretim salīdzinājumā ar pērnā gada šādu periodu kompānija nav guvusi peļņu no pamatdarbības.

Lai gan kopējais līgumu skaits AAS “Gjensidige Baltic” nav būtiski samazinājies, tomēr jūtami ir pieaudzis noslēgto līgumu skaits īpašuma apdrošināšanas portfelī, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmā pusgada rezultātiem pieaudzis par 29%. Parakstītās prēmijas īpašuma apdrošināšanā kopumā veidoja 3 miljonus latu.

Pateicoties prēmiju kritumam teju visos apdrošināšanas veidos, apdrošināšana kļūst pieejama arvien lielākam patērētāju lokam. Ja aktīvās mājokļu kreditēšanas laikā pieaugums īpašuma apdrošināšanas veidā bija saistīts ar banku izvirzītajiem nosacījumiem, tad šobrīd klienti ir vairāk informēti par īpašuma un mantas apdrošināšanas nozīmi un šādu pakalpojumu izvēlas labprātīgi. To veicina arī iedzīvotāju vēlme pasargāt investīcijas, kas ieguldītas nekustamajā un kustamajā īpašumā.

draugiem.lv ieteikt draugiem

Ir viedoklis?